Řidiči kamionů v posledních týdnech ve snaze usnadnit si cestu jezdí i přes uherskohradišťskou městkou část Míkovice. Nákladní doprava, která z míkovických ulic zmizela po otevření obchvatu hradišťského souměstí, se vrátila zpět právě po uzavření průjezdu Bučovicemi.

„Vždycky v pondělí začaly brzy ráno jezdit náklaďáky tak, že nebylo možné ani otevřít okna,“ stěžuje si obyvatelka Míkovic Zdena Hísková. Ještě mnohem výraznější problémy však intenzivní doprava dělá v Kunovicích. „Ve špičce se prakticky nedá vyjet na hlavní silnici, a to ani na křižovatce v centru,“ poznamenala Ivana Ilíková, která inkriminovanou trasou denně jezdí do práce.

Už tak kritickou situaci ještě zhoršila další uzavírka silnice v Moravském Písku. celý článek ZDE „Budeme to muset přetrpět, protože jinudy než přes Kunovice to ani nejde. Kromě ukončení uzavírek by nám velmi pomohla výstavba silnice R55 a přivaděče k obchvatu mezi městem a letištěm,“ povzdechl si kunovický starosta Jiří Vařecha.

Kunovicím se tak částečně uleví za rok, kdy má skončit uzavírka v Bučovicích i Moravském Písku.

V největší dopravní špičce pomáhají dopravu v Kunovicích řídit policisté. „Příslušníci dopravní policie, pokud nemusí řešit nějakou mimořádnou událost na jiném místě, vyjíždí řešit situaci v čase dopravní špičky do Kunovic každodenně,“ informovala uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.