V soutěži vyhlášené městem Uherské Hradiště tento návrh u členů poroty zvítězil a porazil tak patnáct konkurenčních prací. Všech 16 návrhů bude do 27. srpna vystaveno v chodbě někdejší jezuitské koleje na tamním Masarykově náměstí.

Cílem soutěže bylo nalezení nejvhodnějšího konceptu ztvárnění a revitalizace centra sídliště Štěpnice. O vítězném projektu rozhodla odborná porota pod vedením Davida Mikuláška z České komory architektů. Ta rozhodovala tříkolově a anonymně.

„Především šlo o vytvoření důstojného a přitažlivého vstupu do celého obytného souboru, vhodné a kvalitní funkční a prostorové využití centra sídliště, ale i komplexní přeměnu objektu nákupního střediska,“ vysvětlil starosta města Stanislav Blaha.

Podle vedoucího útvaru městského architekta v Uherském Hradišti Aleše Holého autoři rozdělili současné nákupní středisko na dvě oddělené části s nadstavením budov o jednu úroveň, na místě současného betonového parkoviště pak navrhli nový polyfunkční dům s podzemní parkovací kapacitou.

„Další podzemní parkování jsou potom podle návrhu pod objekty na místě bývalých jeslí,“ popsal Holý pro portál Novinykraje.cz.

Celkem by tak mohly vzniknout téměř tři stovky parkovacích míst.

K tématu obnovy Štěpnic se na facebookové straně Co mě těší i štve v Uherském Hradišti rozproudila diskuze.

„Vždycky mám pocit,že jediné, co je zde špatně jsou stromy a keře, protože ty jdou v zájmu modernizace pryč jako první,“ poznamenala Martina Johanka Krzempková s tím, že ve špatném stavu jsou ve Štěpnicích silnice.

„Bezdomovce novým vzezřením nevyštveme, to mi tady třeba vadí nejvíc,“ poukázala na další problém sídliště.