Ti uspěli se svým receptem „palačinky s medvědem“.

„Hotové palačinky jsme naplnili tvarohovou náplní se smetanou a medvědím česnekem, který jsme nasbírali v lese. Tímto pokrmem jsme potěšili paní asistentku, která pomáhá Vojtovi s tělesným postižením,“ prozradili členové týmu Nikola, Zdeňka a Vojta.

Cílem projektu bylo představit dětem principy zdravého stravování hravou a interaktivní formou. Vítězné týmy se mohou těšit na zážitkový víkend s nabitým programem. Do finále postoupilo pouze pět nejlepších týmů, které nyní čeká příprava studeného pohoštění před odbornou porotou a vědomostní kvíz o zdravém stravování.

„Hodnotit se bude nejen nápaditost a zručnost, ale i výběr surovin a prezentace jídla před porotou,“ vysvětlila manažerka projektu Alena Paldusová. Do sedmého ročníku soutěže se přihlásily desítky tříčlenných týmů, které odbornou porotu překvapily svou šikovností při přípravě zdravých jídel. Tu také těší, že se také díky Zdravé 5 daří zkvalitňovat stravovací návyky v českých domácnostech.

„Nejen samotné zapojení dětí do přípravy občerstvení, ale i jejich kreativita při vymyšlení, koho výsledkem obdarují, nám každoročně dokazují, že děláme něco, do má smysl,“ doplnila Alena Paldusová.