Vážně uvažuje o jeho zrušení. Na webové stránky města umístili zastupitelé anketu, která by měla o osudu kina Lípa pomoct rozhodnout. Dotazník mohou zájemci vyplnit pouze do středy.

Názory obyvatel Kunovic se rozchází, část je pro zachování, část poukazuje na zbytečné náklady či špatný výběr snímků. „Naše kino se zaplní vždy, když se promítá český film nebo americký trhák. Je třeba to mít na paměti při výběru filmů,“ uvedla Klára Burešová. Mnozí také poukazují na to, že dnes se lidé raději podívají na filmy doma, protože si je stáhnou zdarma z internetu. Přitom vstupné v kině Lípa je většinou pouhých čtyřicet korun. V sousedním Hradišti je to více než dvakrát tolik.

V tomto případě hraje ale roli fakt, že v Kunovicích běží snímky se zpožděním, zatímco v Hradišti bezprostředně po premiéře. Přesto existuje celá řada lidí, která si na film ráda počká a podívá se na něj v kině. „Jít do kina je něco jiného, než sledovat film doma na počítači či v televizi. Je tam jiná atmosféra a soustředíte se jen na film,“ poznamenala Jiřina Malá s tím, že je rozhodně pro zachování.

Sama starostka Kunovic Ivana Majíčková vyzývá obyvatele, aby nebyli lhostejní. Výsledky ankety totiž mohou velmi ovlivnit rozhodnutí zastupitelstva. To bude tuto otázku projednávat na zasedání 15. prosince. „Vzhledem k výdajům, které město na provoz vynakládá, a nízké návštěvnosti promítaných filmů zástupci města uvažují nad ukončením jeho provozu,“ uvedla Majíčková. Město totiž údajně kino dotuje částkou půl milionu ročně.

Hlasování na internetu skončí ve středu 7. prosince. Do včerejšího dne se ho zúčastnilo třiapadesát respondentů. Padl tam i návrh, zda kino nepředělat.

„Neproduktivní kino bych proměnil zpět na tělocvičnu. To bude prospěšnější,“ uvedl účastník průzkumu podepsaný jako Bartoš.

Stejnou otázku řešili před nedávnou dobou zástupci měst také v Hluku a v Uherském Ostrohu. Zájem o malá kina totiž rok od roku opadá. To v Hluku se prozatím podařilo zachránit, v Ostrohu však kino zrušili.