Nosnými tématy byla stavba a financování nového kostela, draze vybudovaná autobusová zastávka nebo likvidace školního statku.

Na staroměstské poměry bylo vydání plátku o 2600 výtiscích, dá se říct, revolučním počinem. V převážně katolicky orientovaném Starém Městě totiž vyhrává komunální volby s železnou pravidelností a přehledem KDU- -ČSL a stranický slogan „klidná síla" tak tady naplňuje takřka stoprocentně.

Občasník i s internetovou verzí vydává podnikatel Michal Ryška, který na jeho stránkách publikuje své negativní zkušenosti s čelnými představiteli místní radnice. Původně tvrdil, že mu jde o vyvolání diskuze mezi obyvateli města a jejich informování alternativní k údajně neobjektivnímu radničnímu zpravodaji. Ryška nyní Slováckému deníku přiznal, že zpravodaj souvisí s komunálními volbami, které se uskuteční v příštím roce.

„Mám záměr seskupit ve Starém Městě tým manažerů a schopných lidí, kteří by rozhodovali sofistikovaněji než současné vedení radnice. Rád bych tedy přestavěl politické uspořádání ve městě, leč mé vlastní politické ambice jsou nulové," prohlásil podnikatel.

Kromě něj články do tiskoviny píší i členové ODS včetně jejího místního předsedy Michala Jakšíka. „Využívám této možnosti jako zástupce opozice," podotkl Jakšík s tím, že vydavatel nemá na jeho stranu žádnou politickou vazbu.

To potvrdil i samotný Ryška.

„Prostor na nějaké politické psí kusy je v sedmitisícovém městě minimální. Proč si má tak malé město hrát na politické strany? Lepší je řešit místní problémy bez rozdílu politické příslušnosti. Hledám tedy spíše mozky než straníky," řekl Ryška. Doplnil, že další číslo zpravodaje vyjde koncem května.

Starostovi města Josefu Bazalovi se nechtělo nové periodikum příliš komentovat. „Je tam spousta polopravd, lží a nesmyslného napadání bez jakékoliv koncepce, bohužel. Hned několik věcí je tam na hraně. Jestli ale autoři mají peníze a myslí si, že je to ten správný způsob, jak se zviditelnit, tak s tím nic nenaděláme. Nicméně se mi to zdá být všechno brzo, vždyť volby jsou ještě daleko," konstatoval.