Den před zahájením hlavního programu ale sklad „pročesali“ celníci a alkohol zabavili. Vlastníka lahví přitom vůbec nekontaktovali a nedbali prý ani upozornění zaměstnanců přilehlého baru, že alkohol k pohostinskému zařízení nepatří. Až v těchto dnech se ale situace kolem neobvyklého zátahu začíná vyjasňovat.

„Mám informace od starosty, který s celníky jedná, že vše je na dobré cestě a situace je ve stádiu řešení. Postupně se ukazuje, že jsme se žádného prohřešku nedopustili. Přesto dál považuji jednání celníků při kontrole před zahájením oslav za trochu unáhlené,“ podotkl Blaha. Starosta Březolup Petr Kukla potvrdil, že zabavený alkohol již celníci vrátili. „Jednání s nimi již mám za sebou. Předložil jsem jim originály faktur o řádném zakoupení alkoholu. Celníci tvrdí, že jim nikdo neřekl, že alkohol nepatří k baru. Na druhé straně stojí vyjádření svědků, kteří tvrdí, že oni na tuto skutečnost celníky upozornili. Poslední jednání s celní správou ale bylo velmi korektní a událost považuji za vyřešenou,“ sdělil starosta Kukla.

Celníci však odmítají zátah v Březolupech blíže komentovat. „Ke kontrole ze dne 19. srpna musím sdělit, že daňové řízení je neveřejné, tudíž bližší informace nelze poskytnout,“ poznamenala mluvčí Celního ředitelství Olomouc Marie Bortlová.

Související článek: Oslavencům zabavili pití celníci