Petice lidí z Tůní, kteří si nepřejí přístavbu domu, nového parkoviště a dalších eventualit spojených se stavbou, už má první výsledek. „Sdělili nám, že prozatím věc pozastavují a znovu se jí bude zabývat zastupitelstvo,“ poznamenal jeden z těch, jehož jméno se objevilo na petičním archu, Jan Čierný.

Další posun by měl nastat po 10. dubnu, kdy se bude v hradišťské Redutě konat veřejná prezentace záměru. Na tu jsou pozváni majitelé dotčených bytových jednotek a všichni členové petičního výboru. Účast přislíbil i investor, který má zájem bytový dům stavět. Po tomto jednání musí být záměr předložen zastupitelstvu a to rozhodne, zda schválí, nebo neschválí výsledek záměru.

Další petici doručili nespokojení obyvatelé třídy Maršála Malinovského a náměstí Republiky. Ti nesouhlasí s plánovanou stavbou nového parkoviště. Návrh na jeho vznik se datuje k únoru 2011. Parkoviště by mělo podle záměru pojmout 32 automobilů. Po připomínkách obyvatel jednoho z přilehlých domů se tento počet snížil na 24. „Stavební řízení je v tomto případě pozastaveno. Peticí se i nadále zabýváme, výsledný verdikt zatím nepadl,“ podotkl tajemník hradišťské radnice Josef Botek.

Ve třetím případě, který se týkal aleje na břehu řeky Moravy, už je verdikt jasný. Nesouhlasící Hradišťané dokonce uspořádali veřejný protest v centru města i na břehu Moravy. Nebylo jim to ale nic platné, stromy před několika týdny skončily pod pilami dřevorubců. Zástupci ochranářského sdružení Chraňme zeleň ale dostali od Povodí Moravy příslib, že pokácené stromy nahradí výsadbou v jiných částech města.

„Nové stromy tak vyrostou v lokalitě Jaktáře, na ulici Průmyslová a v úseku kolem cyklostezky mezi Starým Městem a Velehradem. Celkem by se mohlo jednat o zhruba jeden tisíc stromů,“ připomněla jedna z členek sdružení Chraňme zeleň Lea Hudcová.