Spojit chození po pomlázce a plavání se v Uherském Hradišti vyplatí. Pokud totiž do tamního aquaparku přinesete o velikonočním pondělí svůj tatar a darujete ho personálu, na oplátku získáte jeden z řady nabízených nealkoholických i alkoholických nápojů. Nashromážděné pomlázky pak zaměstnanci aquaparku vysadí přímo v jeho venkovním areálu.

„Chceme spolu s návštěvníky vytvořit zajímavou tradici ohleduplnou k přírodě. O růstu lesa pomlázek pak budeme pravidelně informovat na našem oficiálním facebooku," nechal se slyšet ředitel aquaparku Jiří Durďák.

Uherskohradišťská Vinohradská ulice v posledních letech tepe o velikonoční neděli čilým ruchem. I letos se zde uskuteční už tradiční Putování pořádané holdingem Synot. Hlavními lákadly jsou otevřené sklepy a kulturní program koncipovaný pro všechny generace. Začíná se zde od 13 hodin.

Vinohradní ulice v době Velikonoc. Ilustrační foto.

Vinohradní ulice v době Velikonoc. Ilustrační foto.

„Připraven bude velikonoční jarmark, atrakce pro děti, živá jehňátka a poníci, kouzelník Jiří Hadaš. Nesmíme zapomenout na výběrová slovácká vína a grilované speciality. Na své i přijdou vyznavači cimbálové muziky, country i harmoniky," informovala ředitelka Hotelu Synot Žaneta Schneiderová.

Desítky prodejců a řemeslníků obsadí v sobotu a neděli hradišťské Masarykovo náměstí. Velikonoční jarmark doprovodí po oba dva dny kulturní program na pódiu. V sobotu se představí folklorní a country soubory, v neděli pěvecké sbory a swingová kapela.

Středověkou pohodu si budete moct po oba dva sváteční dny od 10 do 16 hodin užít na hradě Buchlově. Na obou nádvořích vás upoutá řemeslný jarmark, ve výstavní síni si budete moci prohlédnout velikonoční vazby, zájemci si vyzkouší zdobení vajíček nebo perníků a výrobu pomlázek. V pondělí se navíc druhým nádvořím rozezní hity šedesátých a sedmdesátých let v podání pěveckého sboru Svatý pluk.

Jen o kousek dál, v buchlovickém zámku, si ti nejmenší návštěvníci na mrskačku užijí speciální program. Děti si budou moci na velikonoční strom v parku pověsit kraslice, které dostanou při vstupu do areálu zámku. Po celý víkend budou prohlídkové místnosti vyzdobeny aranžmá z celkově pěti set tulipánů. V hudebním sále můžete zhlédnout grafické listy slavného holandského malíře Rembrandta.

Pokud byste chtěli oficiálně uvítat jaro, máte možnost tak učinit v sobotu večer na stejnojmenné akci v bojkovickém zámku Nový Světlov. Folkový a trampský galavečer budou mít pod palcem legendární Wabi Daněk a Robert Křesťan.

Především neděle se ponese ve znamení regionálních koštů. Víno budou ochutnávat v Polešovicích, Boršicích a Strání, slivovici zase v Hluku či hradišťské Redutě.