Setkání lidí různého věku i povolání, které spojuje láska k aktivnímu pohybu, uspořádali velehradští zahrádkáři ve spolupráci s obecním úřadem Velehrad.

Cyklisté se vydali z areálu velehradské základní školy na jednu ze tří tras dlouhých 20, 32 a 50 km.

Pěší turisté si mohli ověřit svoji tělesnou a osobní zdatnost na lehké trase o délce 14,5 km, s převýšením 258 metrů, nebo na středně náročnou deset o kilometrů delší, s převýšením 317 metrů.

Bojovnost, zaujetí a pravý nefalšovaný zápal a nadšení byly patrné z osmdesáti školáků a předškoláků, kteří na uzavřeném cyklistickém okruhu v obci usilovali v kategorii koloběžek a bicyklů o umístění na některém ze tří stupínků pro vítěze, ale i o diplomy a věcné ceny.

Největší pozornost byla upřena na závod O pohár ředitelky základní školy Velehrad Andrey Olbertové.

Z jejích rukou jej převzal desetiletý Tomáš Salinger.

Na koloběžkách si mohli v samostatné kategorii zazávodit o sedmičku šampaňského maminky i tatínkové, doprovázející na závodech své ratolesti.

Ve sportovním areálu za velehradskou školou se do doprovodného programu zapojily Lesní správa Buchlovice, hradišťská pobočka Všeobecné zdravotní pojišťovny, Střelecký klub Kunovice, malé velehradské baletky z DDM Šikula, kynologové z Břestku a žáci hudebního oboru hradišťské zušky, pobočka Velehrad.

Koordinátorem pro BESIP Zlínského kraje se zaměřil na povinné vybavení dětských bicyklů, ale také na to, zda splňují zákonné podmínky pro bezpečnou jízdu.

„Potěšilo nás, že jubilejního ročníku naší akce se zúčastnili členové zastupitelstva družební slovenské obce Terchová,“ neskrýval radost Jiří Kapitán, předseda velehradských zahrádkářů.


 

.