Rekordní částka jí vyrazila dech. „Překvapila nás, s něčím takovým jsme ani zdaleka nepočítali. Je to neskutečné, strašně děkuji všem lidem s dobrým srdcem, kteří přispěli, i těm, kterým se to povedlo vybrat,“ nechala se slyšet Ivana Lacková.

Zástupci dětského domova plánovali použít výtěžek na pořízení cyklovýbavy.

„Jezdíme s dětmi na jedno i vícedenní cyklovýlety, takže nakoupíme helmy, nosiče a brašny na nosiče. Z toho, že budou mít novou výbavu, byly děti nadšené. Protože se ale vybrala tak neuvěřitelná částka, část peněz půjde i na další účely ve prospěch dětí. Velmi žádané jsou mezi nimi sportovní aktivity a kroužky, které jsou vhodným využitím volného času,“ prozradila ředitelka dětského domova.

Laureátka Ohlédnutí 2017, studentka z Ostrožské Nové Vsi Simona Bočková.
Laureátka Ohlédnutí 2017 Simona Bočková: K poslání fotek mě dokopala mamka

Více než 70 tisíc korun, které organizátoři našli ve třech pokladničkách, pořádně zaskočilo i Františka Elfmarka.

„Obvykle se to pohybovalo mezi třinácti dvaadvaceti tisíci korunami. Poslední částka je úplně astronomická. Chci poděkovat všem občanům, že byli tak štědří. Těžko říct, čím to bylo, napadá mě snad celkově zlepšená ekonomická situace v České republice,“ uvedl hradišťský radní s tím, že možná pomohlo rozšíření pokladniček na tři.

Jedna byla jako každý rok umístěna na Masarykově náměstí, druhá ve Slováckém muzeu a třetí nově v Klubu kultury.

„Letos bychom chtěli třetí pokladničku, která je putovní, umístit do hradišťského aquaparku,“ plánuje František Elfmark.

Předvánoční sbírku město pořádá od roku 2003, loňská sbírka byla zahájena 1. prosince 2017 a ukončena 20. 12.2017. Výtěžek sbírky putuje pokaždé na jiné účely organizacím, které dlouhodobě spolupracují s městem.

V minulých letech obdržely šek například Diakonie, speciální škola či mateřské školy zaměřené na tématiku postižených. 

Ilustrační foto.
V Blatničce se pokusí překonat zelový rekord