Na tamním hřišti slavili Krasavci kulaté desáté výroční. Jako hosty si do přibližně dvouhodinového programu pozvali kmotry – mužský sbor z Hluku, sousedy z Ostrožské Lhoty, mužský sbor z Kozojídek, Vlčnova, Kunovic a ženské sbory Tetky z Uherského Ostrohu a domácí Denicu.

A protože jsou novoveští zpěváci potmělúši, jak je nazval moderátor programu – starosta Ostrožské Nové Vsi - Pavel Botek, připravili si pro publikum netradiční vystoupení.

Místo nástrojů například zahráli na hrábě, kosu nebo kladívka.

Velký potlesk sklidilo jejich vystoupení v uniformách coby známého ruského sboru Alexandrovci.

"Chlapom přeju pevné postavení, jaké si v obci vydobyli. Pevné zdraví, ať jim to zpívá a především, ať mají doma hodné manželky," nechal se slyšet starosta Ostrožské Nové Vsi.

Program ale oživili i gratulanti, třeba Lhoťané jubilantům složili písničku a Tetky z Ostrohu se kromě písničky převlékly do mužských krojů a nazkoušely mužské pásmo.

Program ukončil společný zpěv písničky Už je večer, už zapadá slunéčko.

Mužský sbor Krasavci vznikl na popud bývalého starosty Stanislava Turečka. Poprvé vystupoval 12. února 2007 u příležitosti otevření sportovní haly v Ostrožské Nové Vsi. K počátkům napsal kronikář sboru Jiří Druhý.

"Na počátku bylo slovo. To slovo dalo slovo a na základě toho slova se sešli na výzvu toho času úřadujícího starosty rozumní chlapé a při třetince dobrého slámového vína vyjednali založení mužského sboru, podle všeckého prvního v Novéj Vsi aj v Chylicách," stojí na začátku kroniky. Název Krasavci prý pochází od Lhoťanů, když novoveský sbor přijel na vystoupení pozdě, ozvalo se z jejich řad: aha, už sú tu, krasavci.