Most nejen eliminuje dvě ostré zatáčky, které komplikovaly dopravu na jeho předchůdci, ale je i širší a jízda po něm bezpečnější.

Investorem stavby byl Krajský úřad Zlínského kraje, ve čtvrtek v Bojkovicích zastoupený statutárním zástupcem hejtmana Liborem Lukášem. Na nákladech ve výši 45 milionů korun se z převážné míry podílely zdroje z evropských fondů. Slavnostního zprovoznění mostu se zúčastnili jak oficiální hosté, tak četní obyvatelé Bojkovic.

O úvod slavnosti se postaraly promrzlé mažoretky, žákyně bojkovické základní školy. Potom následovaly oficiální projevy. Stavbu, její průběh i výsledné dílo kladně hodnotili nejen oficiální řečníci, ale i přihlížející občané, včetně Josefa Koudely: „Bydlím teď v Bojkovicích a stavbu jsem každodenně sledoval a musím říct, že se firma skutečně činila, bylo tu živo i o víkendech. Městečko si tento krásný most jistě zaslouží. Už se těším, až se po něm také projedu,“ dodal Josef Koudela.

Také bojkovická místostarostka Květoslava Ogrodníková měla z hotového díla radost: „Mám sváteční a krásný pocit,“ svěřila se Deníku. Po skončení oficiálních projevů byli všichni přítomní pozváni na občerstvení do vyhřívaného stanu. „Tak toto jsem ještě nezažila, myslela jsem, že to budou mít páni jenom pro sebe,“ pochvalovala si jedna z bojkovických seniorek nad porcí vonícího guláše.

Po skončení oslav se oficiální hosté i část bojkovických občanů ještě přesunula před novou výpravní budovu nádraží Českých drah, aby ji slavnostně uvedli do užívání. Náklady na stavbu moderní, energeticky úspornější budovy dosáhly výše 15 milionů korun a cestujícím poskytne všechny potřebné služby a komfort. Celková modernizace nádraží pak bude hotova ještě do konce letošního roku.

Alena Kučerová

Čtěte také:

Most v Bojkovicích otevřeli jen na půl dne

Oprava mostu brzdí v Bojkovicích dopravu

Bojkovice: oprava mostu zkomplikuje dopravu