Poté jim mládenci a hezká děvčata nabídli štamprličku slivovice, čokoládový bonbon ferrero rocher a doprovodili je ke stolům v sále, kde je vítal slogan Kunovice letí. Úderem sobotní dvacáté hodiny se ostře barevné paprsky reflektorů zaměřily na taneční parket, na nějž vplula juniorská taneční formace z klubu Rokaso, aby v průběhu čtyř minut zatancovala dojemný valčík Srdce nehasnou hudební legendy Karla Gotta, který jej nazpíval se svou dcerou Charlottkou.

Krátce nato Tereza Habartová, která mistrně provázela ples slovem, vyzvala starostu a místostarostky Kunovic na taneční parket, s nimi i zástupce okolních obcí, aby ples s podtitulem Cesta kolem světa tancem zahájili.

A proč ta Cesta kolem světa?

„Protože podtrhuje strategickou polohu našeho města a tím jeho nezastupitelnou roli v mobilitě a přepravě vedoucí od severu k jihu a od západu k východu. Připomíná, že partnerství a přátelství mezi městy; v případě návštěvy musíte do Staré Turé na Slovensku, nebo za oceán do amerického města West ve státě Texas,“ uvedla Tereza Habartová.

Osvědčuje slogan Kunovice letí, který lze hrdě prezentovat u nás i v zahraničí skrze poutavé téma letectví a neméně lákavé Letecké muzeum a skvělý tým v něm.

„Díky jeho úsilí a nadšení je Letecké muzeum Kunovice zapsáno do centrální evidence sbírek České republiky, vedené pod ministerstvem kultury. Je také členem Asociace muzeí a galerií České republiky a v neposlední řadě byl kolektiv techniků leteckého muzea vyznamenán Poslaneckou sněmovnou Parlamentu České republiky, podvýborem pro letectví a vesmírný program, za unikátní záchranu Naganského expresu,“ zmínila moderátorka plesu.

Dodala, že Cestou kolem světa se Kunovice symbolicky loučí s rokem, v němž rezonovalo sté výročí Miroslava Zikmunda, inspirující cestovatelské legendy.

Ke spontánní a přátelské atmosféře bálu přispěl Plesový orchestr Coppelia Zlín, Swing band Kroměříž a Dj Miss Renny, zvoucí návštěvníky na taneční parket. Krev žilách návštěvníků plesu ještě dvakrát v průběhu večera rozpumpovaly ladnými a excelentními tanečními kreacemi tanečních páry z hradišťského tanečního klubu Rokaso a TC Layla - Kaliyon.

„Ve druhém vstupu taneční páry představily standardní tance podle států při cestě kolem světa, ve třetím tanci zase latinskoamerickými,“ informovala Martina Gabajová viceprezidentka tanečního klubu Rokaso.

Domů se návštěvníci plesu vraceli plni pohody, možná že i únavy z tance, ale těšili se na příští ples, protože rok do toho dalšího není zase tak dlouhá doba.