V anketě města poukázali obyvatelé slovácké metropole na absenci veřejných toalet. Radní přislíbili nápravu

„Jako nejideálnější se nám zdá budova u průchodu z Palackého náměstí do Hradební ulice. V tomto místě by toalety mohly v budoucnu stát. Prozatím je ale tento záměr jen ve fázi úvahy,“ podotkl místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Podle radních ale není problematika veřejných toalet tak palčivá, jak tvrdí stěžovatelé. „Ve městě jsou veřejné toalety na obchodním domě Duha. Na jejich provoz doplácíme roční poměrnou částkou. Další dvě toalety nabízí autobusové a vlakové nádraží,“ poznamenala mluvčí Městského úřadu v Uherském Hradišti Petra Vaďurová Zemčíková.

Její argumenty potvrdil i druhý místostarosta města. „Problém je spíše v informovanosti veřejnosti. Necháme vyrobit informační cedule, které návštěvníky města upozorní na místa, kde lze tuto službu nalézt. Pokud vše půjde podle našich představ, toalety v Hradební ulici by měly být k dispozici do dvou let. Další veřejná WC bychom chtěli v budoucnu zbudovat v prostorách domu služeb na Masarykově náměstí,“ sdělil hradišťský místostarosta Květoslav Tichavský.

Kritici poukazují na to, že problém s veřejnými toaletami by neměli radní odkládat. „Návštěvník města, který se v metropoli nevyzná, nemá povědomí, kam si odskočit. Problém s nutkáním pak může značně znechutit celý pobyt. Osobně jsem se do této situace dostal před třemi lety, kdy jsem přijel z Brna za svou dcerou a musel jsem se trapně ptát kolemjdoucích, kam bych si mohl ve městě odskočit,“ zavzpomínal Josef Vintr z Brna.