Hodinu poté mohou účastníci akce zhlédnout přestřelku Němců a partyzánů v dobovém oblečení a s historickým zbraněmi, a to v prostoru mezi Vápenicemi a někdejší Kovářovou hájenkou na Salaši.

U ní se ve 12 hodin začne odbývat rekonstrukce setkání partyzánů s rumunskými vojáky.

Od 14 hodin se v lokalitě Kotlí za Velehradem uskuteční bojová ukázka Němců, rumunských vojáků a partyzánů, od 15.30 hodin se střet přesune do ulice Buchlovská a U lípy v poutní obci.

Před závěrečnou přehlídkou členů klubů vojenské historie, kteří budou v dobovém oblečení a s historickými zbraněmi, se na prostranství mezi Základní školou Velehrad a tamním turistickým centrem uskuteční kupříkladu ukázka předání zajatého německého generála von Müllera sovětské armádě a setkání s partyzány oddílu Olga s odborným výkladem.

Účast na akci přislíbil Ladislav Verner, poslední žijící příslušník partyzánského oddílu Olga, jeden z jeho zakládajících členů.

Pořadatelem osmihodinové akce, která vyvrcholí v 18 hodin u velehradské mateřinky vzpomínkou na oběti válek a čestnou salvou, bude spolek Vize70plus spolu s obcemi Velehrad a Salaš