Návštěvníci a nejen ti, kteří navštíví do 23. září, tedy i v poslední den výstavy Pivo a tabáček, se mohou stát kmotry nově vznikajícího muzea v Jarošově. Podmínky jsou následující. Zakoupení vstupenky a návštěva výstavy.

Vložení do osudí s telefonem a adresou.

Z přihlášených se bude losovat pět lidí, kteří budou kmotry. O uchování historie pivovarnictví se přihlásil nový pivovar Jarošovský pivovar (JP), který chce uchovat vzpomínky na tento legendární a věhlasný pivovar.

“K myšlence přemístit výstavu do Jarošova po jejím konci přispěl Milan Špičák, bývalý pracovník ve starém JP a nadšený sběratel nejen artefaktů o Jarošovském pivovaru. Z jeho strany s novým vedením JP probíhala nějaká jednání a před vznikem ve Slováckém muzeu slovo dalo slovo a domluvili jsem se tak, že jim panely přenecháme a on přidá předměty,” uvedl Pavel Princ ze Slováckého muzea.

Výstavní panely tak 24. září zamíří do areálu pivovaru. „Jsem rád, že tento nápad, zřídit nové muzeum v Jarošvě vznikl.

Moje výstava tak neskončí někde v depozitáři, ale bude dál přístupná veřejnosti v místě kam stoprocentně patří,“ uvedl autor výstavy Pavel Portl.

„Rozhodli jsme se vybudovat Muzeum Jarošovského pivovaru. Nelze přece zapomenout na 330 let dějin vaření piva v Jarošově. Původní pivovar brzy zchátrá do úplného zmaru, ale v tom našem na něj nebudou chybět vzpomínky a artefakty, popisující jeho slavnou historii! Rádi přivítáme každého, kdo bude mít zájem jej navštívit a případně se i zúčastnit exkurze v našem novém pivovaru a ochutnat pivo, které se zde dnes vaří,“ konstatovala Gabriela Uherková, marketingová ředitelka Jarošovského pivovaru. Předběžný plán otevření nového muzea je podle ní 26. října 2018. 

Autorka:Jana Blahošová