Od 13 do 16 hodin se tam uskuteční 4. ročník vánočního pořadu Radostná novina, který navazuje na Adventní čas, je tady zas, konaný před čtrnácti dny. V historických obydlích, které tomu budou náležitě uzpůsobeny, si mohou návštěvníci vyrobit ze sušeného ovoce ozdoby a pověsit si je na vánoční stromek, udělat si svíčku z včelího vosku, kouknout se třeba, jak se pečou ve formě na rozpálené plotně sporáku domácí vánoční oplatky.

V nadsklepním vinařském domě budou péct hospodyňky vanilkové rohlíčky, medvědí tlapky a jiné vánoční cukroví. Ve skanzenu můžete potkat tři krále, ale i muzikanty-koledníky, kteří budou pět písničky s vánoční tematikou. Průvodkyně expozicemi vás přenesou do dávných štědrovečerních magií a zvyků.

Ukáží vám třeba někdejší štědrovečerní stůl podvázaný řetězem, nad nímž bude ze stropu viset vánoční stromek s jednoduchými ozdobami. Nahlédnout můžete také do budoucnosti pomocí překrojeného jablka, lití olova, pouštění ořechových skořápek se svíčkou po vodě, ale i dalších praktik.