Předměty vznikly v rámci celoškolního projektu a zapojila se do něj celá škola. Děti z prakšické školy však budou na Masarykově náměstí nejen prodávat, ale i vystupovat.

Kulturní program Kateřinského jarmarku totiž začne vystoupením stonožkových žáků 3. a 4. třídy. Součástí vystoupení bude také hudební pásmo připravené ve spolupráci a hudebním doprovodem Jana Trundy.

"Naším cílem je přiblížit návštěvníkům jarmarku program výchovného humanitárního hnutí Na vlastních nohou Stonožka a informovat je, kam konkrétně směřuje tentokrát naše pomoc," uvedla Jana Kovaříková, koordinátorka hnutí Na vlastních nohou Stonožka.

Dodala, že letos příspěvky poputují prostřednictvím Stonožky na léčbu Crohnovy choroby do Fakultní nemocnice Plzeň. Finanční pomoc, na které se škola podílí, bude předána v pátek 1. prosince při příležitosti společného setkání stonožkových přátel při mši svaté v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze.

Mši bude celebrovat Dominik kardinál Duka.

"Obětní dar, který do katedrály přivezeme, adventní věnec ozdobený drobnými dekoracemi, bude symbolizovat práci a tvořivost žáků a dalších spolupracovníků hnutí našeho regionu," prozradila Jana Kovaříková.