„Pec si přáli sami naši klienti. Mohou se tak věnovat nové činnosti, která se zcela liší například od běžného šití či navlékání korálků. K tomu velice baví i muže a keramiku můžeme pak prodávat třeba na jarmarcích," řekla Renata Zezulková, fundraiserka společnosti Naděje Otrokovice, která první hradišťský Kabelkový veletrh pořádala.

Na květnovou akci nyní navázali i středečním programem, kde opět nechyběla možnost si tento módní doplněk za zvýhodněnou cenu zakoupit. Návštěvníci se mohli zapojit i do výtvarných dílen, které zahrnovaly například práci na tkalcovském stavu. Na novou pec si s klienty připil i ředitel Naděje Otrokovice Pavel Polák.

První Kabelkový veletrh v Uherském Hradišti se uskutečnil v pondělí 11. května ve Slováckém divadle. Návštěvnice tehdy mohly vybírat z více 1500 kusů nejrůznějších tašek a na podporu Sociálně terapeutické dílny v hradišťské ulici Průmyslová se nakonec sešlo 35 510 korun. Své oblíbené kousky věnovaly i herečky Eva Josefíková a Jitka Josková či zpěvačka Věra Špinarová.

Související Kabelkový veletrh v Uherském Hradišti