Autorka, ročník 1977, pochází z Bzence (t. č. žije v Praze) a uvedené tématice se věnuje programově. Sama k výstavě uvádí: „Připravila jsem kolekci olejů a akrylů a také tuše kolorované akvarelem s motivy cimbálových muzik, tanečníků, ženských sborů, verbířů a fašanků a také krajiny s polem a vinohrady, božími mukami u cest, búdy v Blatnici, Kuželovský mlýn, Svatý Antonínek nebo kopec Starý hrad s vinohrady a kaplí sv. Floriána a Šebastiána v Bzenci, zkrátka - folklor a krajina Slovácka, nejkrásnějšího místa na světě…".

V Uh. Hradišti se představí po úspěšných výstavách v Praze a Curychu. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 4. května v 17 hodin, zahrají Hudci Pondělníci a výstava potrvá do konce července.

O den dříve - 3. května zahájí svoji výstavu kousek dál v Galerii HUB 123 (Mariánské nám. 123)

Jan Botek z Ostrožské Nové Vsi, ročník 1962. Člen někdejší Výtvarné skupiny při SZK Uh. Hradiště se věnuje malbě, grafice a kresbě a ve své tvorbě stále hledá a nachází nové námětové i formální prostředky (minimalistická kresba, obrazy postavené na výtvarném znaku, geometrické linie, vliv kubismu, naivního umění, krajina, folklor i snové fantazie).

Jeho obrazy jsou plné tajemství a záhad, ale i hravého humoru a nadhledu. Botek maluje především pro svoje potěšení a o své kolekci prozradil: „Výstava se ponese v poněkud naivním duchu, mimo cyklus „Jak zarámovat nebe“ bude k vidění i starší tvorba a abstraktní geometrické kompozice.“ Vernisáž 3. 5. začne v 17 hodin, zahraje Žlutá ponorka a výstava potrvá do 31. května.