„Výstava nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do minulosti jednoho z nejvýznamnějších zdravotnických zařízení v regionu. Na jednotlivých panelech se návštěvníci seznámí s klíčovými momenty v historii nemocnice, významnými osobnostmi, které zde působily, a technologickým pokrokem v oblasti medicíny. Je také poctou a poděkováním všem, kteří přispěli k jejímu rozvoji a kteří se nadále podílí na každodenním zajištění kvalitní zdravotní péče,“ přibližuje obsah panelové výstavy předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek.

Dobové fotografie

Součástí expozice jsou kromě textů představující historii nemocnice také archivní fotografie, které ilustrují proměny zdravotnického zařízení od jejího založení v roce 1924 až po současnost.

Panelová výstava je veřejnosti volně přístupná. „V pátek 21. června se přesune na Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti, kde od 15 hodin proběhnou hlavní oslavy významného jubilea Uherskohradišťské nemocnice s bohatým program pro děti i dospělé. Od konce června pak bude instalována přímo v areálu nemocnice,“ informovala mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Lucie Sedláčková.

close Panely na náměstí ukáží historii i budoucnost Uherskohradišťské nemocnice. info Zdroj: Uherskohradišťská nemocnice zoom_in Panely na náměstí ukáží historii i budoucnost Uherskohradišťské nemocnice.

Vybrali jsme pro vás: