Pětidenní setkání ve starobylém poutním místě bude navazovat na někdejší poutě vysokoškoláků, které tu začaly v roce 1992 a konají se vždy po dvou letech.

Zatímco květnové setkání vysokoškoláků ve Velehradě se roce 2012 neslo v duchu motta Cestou služby – Následuj Ho, pro letošní ročník zvolili organizátoři téma Limity. Do hloubky je budou rozebírat přednášky renomovaných osobností. Součástí setkání budou diskuze nad aktuálními tématy, mše, relaxace při koncertech a jiných kulturních vystoupeních.

„Očekáváme, že květnového setkání vysokoškolské mládeže se ve Velehradě zúčastní na šest stovek studentů. Celý projekt zaštítili primas český kardinál Dominik Duka s metropolitou moravským a arcibiskupem olomouckým Janem Graubnerem," uvedl tiskový mluvčí Studentského Velehradu Adam Homolka.

Účastníci setkání se budou společně zamýšlet nad tím, zda znají své limity, jak ovlivňují jejich život, jak je možné je překonat a které by jako křesťané měli respektovat. „Úvodním impulzem do úvah nad tématem limitů budou příspěvky pozvaných přednášejících. Ti nabídnou studentům pohledy teologie, teorie, ale hlavně konkrétní zkušenosti či prožitky ze specifických oblastí jejich života," poodhalil zákulisí přednášek Adam Homolka.

„Máme radost z toho, že si vysokoškolští studenti opět zvolili k setkání Velehrad. Jejich shromáždění, při němž v obci přiloží ruce k dílu, jsme i letos podpořili finančním darem," řekl starosta Velehradu Stanislav Gregůrek.

„Počítáme s tím, že i letos zavítají studenti mezi hendikepované klienty našeho domova, společně si s nimi zazpívají v kapli i na nádvoří slovácké i duchovní písničky a seznámí se s jejich činností v terapeutických dílnách," myslí si Milena Marečková, vedoucí Domova pro osoby se zdravotním postižením Velehrad-Vincentinum.