Vysokoškoláci také letos přispěli Charitě Uherské Hradiště, přesněji řečeno jejímu nízkoprahovému centru pro děti a mládež TULiP. Výtěžek sbírky tam činil 7726 korun.

„Přichystali jsme odpoledne a večer pro tři cílové skupiny, pro naše studenty, absolventy a středoškolské studenty města Uherské Hradiště a okolí, kteří byli vítáni,“ řekla Deníku Děkanka FLKŘ Zuzana Tučková.

Ta při té příležitosti dortem ocenila celorepublikové vítěze akademického mistrovství v požárním sportu.

„Naše družstvo obsadilo v Požárním útoku první místo v rámci celé ČR. Takový úspěch si ocenění určitě zaslouží,“ doplnila děkanka. Buzerák párty měla tradičně i dobročinný rozměr.

Ilustrační foto - přízemní mráz
Na zahrádky v okrese Uherské Hradiště míří "zmrzlí muži". Očekávají se mrazíky

„V rámci srazu absolventů a Buzerák párty již tradičně vybíráme penízky na dobrou věc. Tentokrát jsme se rozhodli podpořit nízkoprahový klub TULiP ve spoluprací s Charitou Uherské Hradiště. Podařilo se. Co víc si přát,“ nechal se slyšet jeden z organizátorů akce Dalibor Malý.

K tomu se vyjádřil vedoucí TULiPu Josef Kostka.

„Moc děkuji všem, kteří do sbírky přispěli. Peníze nám poslouží k vylepšení a revitalizaci interiérových prostor TULIPu v uherskohradišťské Nádražní ulici,“ řekl Josef Kostka.

Při večerním koncertu rozezněly nádvoří před FLKŘ, které bývalo v někdejších kasárnách armádním nástupištěm, tedy ve vojenském slangu buzerákem, kapely OLD SCHOOL, Marcell a DJ Kharma.

Sociální služby nízkoprahového klubu pro děti a mládež TULiP jsou určeny všem z cílové skupiny dětí a mládeže ve věku 12 - 26 let z regionu uherskohradišťska, které se ocitly v obtížné životní situaci nebo jsou jí ohroženy a které nevyhledávají standardní formy institucionalizované pomoci a péče.

Jde o provozování a nabídku bezpečného prostoru, který slouží k navázání a udržování kontaktu s mladými lidmi, poskytování informací, odbornou pomoc, podporu a vytváření podmínek pro sociální začlenění a pozitivní změnu ve způsobu jejich života.

Služba je poskytována ambulantně, případně terénní formou sociální práce metodou streetworku. Cílem je umožnit jim lépe se orientovat v jejich sociálním prostředí a vytvářet podmínky k vlastnímu aktivnímu řešení své nepříznivé situace.