„Padesát… to už je důvod k oslavě, úctě i rekapitulaci. Filmovka se dostala do let moudré dámy, která si už prostě umí vybírat to nejlepší ze všech oblastí. A přesně takový bude i letošní slavnostní ročník. Pro diváky letos vylepšíme komunikaci systému vpouštění do sálů, nasadili jsme více repríz, navýšili počet sálů a ve čtvrtek místo dvou sálů budeme promítat celkem ve čtyřech, takže věříme, že se to vše odrazí na zvýšení diváckého komfortu,“ zve ředitelka Letní filmové školy Radana Korená.


close Jiří Suchý info Zdroj: Miroslav Potyka zoom_in Jiří Suchý - archivní foto. Uherskohradišťský starosta Stanislav Blaha přiznává, jak je hrdý na to, že se právě Uherské Hradiště stalo domovem Letní filmové školy, která se během půlstoletí vyvinula v jedno z nejprestižnějších filmových setkání v naší zemi. „I já mám už od mládí Letní filmovou školu hluboko ve svém srdci. Není totiž zdaleka jen o filmu, ale také o dlouhých letních večerech, pohodové, uvolněné atmosféře a setkávání s úžasnými lidmi, kteří k nám každoročně přijíždějí. Filmovka je fenomén, který každé léto vdechuje do srdce Slovácka život a dělá Uherskému Hradišti vynikající jméno nejen u nás, ale i ve světě,“ řekl Stanislav Blaha.

Mádlovy Vlny zakončí 50. ročník festivalu

close Beseda s Janem Kačerem na Střední umělecko průmyslové škole v Bechyni. Václav Peták, SUPŠ Bechyně info Zdroj: Václav Peták zoom_in Jan Kačer (uprostřed) - archivní foto Letní filmovou školu tradičně zahajují a zakončují předpremiéry očekávaných českých novinek s tvůrčími delegacemi. Zakončovacím filmem budou letos Vlny Jiřího Mádla vyprávějící příběhy novinářů Československého rozhlasu. „Chtěli jsme jubilejní Filmovku končit opravdu emočně silným filmem a tím Vlny rozhodně jsou. Navíc je to film až bolavě aktuální, jakkoliv se odehrává v letech 1967 až 1968. Demokracie a svobodná média pořád nejsou samozřejmou věcí, bohužel," řekl k výběru dramaturg Jaroslav Sedláček.

„Jsem rád, že letos zakončíme LFŠ. Doufám, že se film Hradišťákům bude líbit a pak půjdou do ulic a všude to rozkecaj!” těší se na zakončení Letní filmové školy režisér Jiří Mádl, který film v Uherském Hradišti osobně uvede. Do běžné kinodistribuce Vlny dorazí 15. srpna.

Neuniklo vám? Při vzpomínce na Víťu Chromka rezonovala na Kači hudba pěti kapel

Zbytkáč Víťa Chromek Interstar 2 | Video: Pavel Bohun

Vybrali jsme pro vás: