„Jedinou oficiální kavárnou je Café 21. V ostatních podnicích mají akreditovaní slevy kolem deseti procent,“ prozradila mluvčí filmové školy Lenka Horáková Zemánková. Výhody pro filmové fanoušky s akreditací se však některým obyvatelům Uherského Hradiště nelíbí.
Diskuse vyvolal především speciální toast pro akreditované účastníky v Café 21. Někteří kritici upozorňují také na odlišný přístup obsluhy podle toho, jestli člověk má či nemá akreditaci.

„Rozdílné ceny i volné vstupy chápu. Jsem si vědoma domluvy pořadatelů s provozovateli. Vadí mi ale přístup personálu. Nejdříve to vypadalo, že nás ani neobslouží. Speciální toast nám odmítli prodat,“ uvedla Kateřina Sklenářová své zkušenosti s oficiální kavárnou letošní Letní filmové školy.

Letní filmová škola: Lekce filmu Jana Troella.
Lekce filmu Jana Troella se nesla v duchu vzpomínání

Upřesnění poskytla vedoucí kavárny Café 21 Lenka Durďáková. Tento podnik je letos poprvé oficiálním občerstvovacím místem pro účastníky Letní filmové školy.

„Kvůli Filmovce jsme posunuli začátek otevírací doby z deseti na osm hodin ráno. Pro akreditované jsme po domluvě s organizátory připravili toast za dvacet korun, který jsme do té doby logicky v nabídce neměli. Ten je jednodušší než tradiční obědový toast za devětatřicet korun,“ vysvětlila vedoucí kavárny Café 21.

43. Letní filmová škola Uherské Hradiště.  Daniel Bergman
Daniel Bergman: Ke změně profese mě inspiroval dokumentární film o záchranářích

Mezi obyvateli Hradiště převažují ti, kteří mají pro výhody akreditovaných pochopení. „Domluva podniku s pořadateli zajistí, že mají účastníci kde snídat. Není to nic neobvyklého. Prakticky každá větší akce to považuje za standard,“ zmínil Vítězslav Semela.

Podle Lenky Durďákové se spolupráce mezi Cafe 21 a organizátory Letní filmové školy netýká jen nabídky menu. „V naší kavárně jsou každý den na programu besedy s dramaturgy a další setkání s hosty filmové školy,“ doplnila Lenka Durďáková.

Vojtěch Dyk s kapelou B-SIDE BAND na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti
VIDEO: Vojtěch Dyk se svojí show roztančil Masarykovo náměstí