Během deseti dnů se celková suma za dvanáct kusů oděvů vyšplhala na 26 tisíc korun. Výtěžek poputuje občanskému sdružení Korunka Luhačovice, které peníze přerozdělí opuštěným, nemocným nebo handicapovaným dětem ve Zlínském kraji. Věci do dražby věnovala snowboardistka Šárka Pančochová z Uherského Brodu, která je patronkou občanského sdružení.

S nápadem na aukci přišla samotná Pančochová. „Takové věci by se prostě měly dělat. I proto, ať vykonám alespoň nějaké dobré skutky a nedostanu se do pekla,“ poznamenala s úsměvem devatenáctiletá sportovkyně, podle níž je u Korunky výhodou, že se finance předávají přímo rodinám na akcích, jako jsou charitativní plesy a koncerty.

„Mám tak přehled, komu moje peníze půjdou, dokonce si mohu vybrat i konkrétní rodinu nebo dítko,“ dodala snowboardistka. V aukci se dražilo dvanáct věcí, jako teplákové soupravy, zimní bundy, kalhoty, taška, čepice či trička. Za nejvyšší částku se prodal závodní dres Šárky Pančochové se startovním číslem, jehož cena překonala deset tisíc korun.

Velký zájem byl také o nástupovou bundu se symboly olympijských kruhů, která překročila ve dražbě čtyři tisíce korun. Vyvolávací ceny za jednotlivé kousky se pohybovaly od 450 do 1300 korun. „Z vybrané částky máme radost. Peníze rozdělíme na základě doporučení od našich spolupracujících lékařů a dalších odborníků dětem, které to nejvíce potřebují,“ řekla jednatelka občanského sdružení Veronika Záhorská.

Šek s výtěžkem z aukce olympionička osobně předá při charitativním večeru nazvaném Luhačovice – město zdraví a módy v sobotu 22. května od 19 hodin v Kulturním domě Elektra v Luhačovicích. Ve stejný den se od 13 hodin uskuteční také autogramiáda Šárky Pančochové, a to při tenisovém turnaji osobností, který se bude hrát na kurtech u lázeňské kolonády v Luhačovicích.

Šárka Pančochová pochází z Uherského Brodu. Českou republiku reprezentovala v kanadském Vancouveru v disciplíně U rampa. Do finále se nekvalifikovala.