Předchozí
1 z 6
Další

Středa 12. dubna 2023

7:00 – 8:00

Čas 7.00 – 8.00. Svědkové slyší v lokalitě Černovice ve Svitávce na Blanensku výstřely. Po nich zůstávají dva mrtví. Údajně žena a její syn. Policisté hledají sedmačtyřicetiletého Pavla K., který je hlavním podezřelým. Počítají s tím, že je ozbrojený. MísZdroj: Deník/Jan Charvát

Svědkové slyší v lokalitě Černovice ve Svitávce na Blanensku výstřely. Po nich zůstávají dva mrtví. Údajně žena a její syn.

Policisté hledají sedmačtyřicetiletého Pavla K., který je hlavním podezřelým. Počítají s tím, že je ozbrojený. Místní mají za to, že neunesl rozchod s přítelkyní.

8:00 – 11:00

8.00 – 11.00. Policie vyhlašuje po podezřelém celostátní pátrání. Ze Svitávky zmizel v autě značky Suzuki. V dopoledních hodinách ho muži zákona hledají na několika vytipovaných místech. Jedním z nich jsou sousední Boskovice a ulice Mánesova poblíž tamníhZdroj: Deník/Jan Charvát

Policie vyhlašuje po podezřelém celostátní pátrání. Ze Svitávky zmizel v autě značky Suzuki. V dopoledních hodinách ho muži zákona hledají na několika vytipovaných místech. Jedním z nich jsou sousední Boskovice a ulice Mánesova poblíž tamního prodejního centra Coop.

12:30

12.30. Na místě činu pracuje rozsáhlý tým kriminalistů. Kolem půl jedné přijíždí pohřební vůz.Zdroj: Deník/Jan Charvát

Na místě činu pracuje rozsáhlý tým kriminalistů. Kolem půl jedné přijíždí pohřební vůz.

14:00

Policisté zadrželi muže podezřelého z vraždy ve Svitávce na Blanensku. K činu se přiznal.Zdroj: Policie ČR

V terénu je velké množství policistů. Do akce nasazují vrtulník, služebního psa a později i dron. Na Boskovicku nachází odpoledne v lese opouštěné auto, bez podezřelého.

18:00 – 19:00

Policisté zadrželi muže podezřelého z vraždy ve Svitávce na Blanensku. K činu se přiznal.Zdroj: Policie ČR

Na tísňovou linku volá svědek, který tvrdí, že podezřelého spatřil poblíž Šebetova. To je z místa činu po silnici asi čtrnáct kilometrů.

Krátce poté policisté muže zajišťují poblíž silnice mezi Šebetovem a Světlou. U sebe má nůž. Od spáchání dvojnásobné vraždy po dopadení pachatele uplynulo zhruba dvanáct hodin. K trestnému činu se později muž přiznává. Jako motiv podle policie uvádí osobní vztahy.

Aktuálně mu hrozí patnáct až dvacet let za mřížemi a vyloučený není ani výjimečný trest.

Na místě tragédie zapalují lidé svíčky a přináší květiny.

A takto vzdálená jsou na mapa dvě klíčová místa celého případu: svitávecká ulice, kde k vraždě došlo, a silnice za Šebetovem, kde pachatele našli.

Klíčová místa dvojnásobné vraždy na Blanensku.Klíčová místa dvojnásobné vraždy na BlanenskuZdroj: printscreen Mapy.cz, Deník/Tomáš Valaškovčák