„Pan Blažek se odvolal proti výroku o vině i trestu v intencích závěrečné řeči obhajoby,“ uvedl Koudela. Obhájkyně Ivana Santariusová soudu tehdy navrhla čin překvalifikovat na ublížení na zdraví s mírnější sazbou 10 až 15 let. Podle ní nelze vyvodit, že její klient jednal v úmyslu usmrtit. Státní zástupce Roman Kaf-ka se ihned po vyhlášení rozsudku vzdal práva na odvolání, vrchní soud tedy Blažkovi nemůže uložit vyšší trest.

Podle krajského soudu muž letos 2. března v bytě v Uherském Hradišti ubil osmatřicetiletou ženu a vážně zranil dvaašedesátiletého muže. Blažek prý poškozenou opakovaně napadl údery rukou a pravděpodobně i kopy nohou do různých částí těla. Ženě také způsobil kuchyňským nožem rozsáhlá řezná poranění hlavy. Napadená zejména v důsledku krvácivého šoku při nadměrné ztrátě krve zemřela. Poškozený důchodce utrpěl mimo jiné četné zlomeniny v obličeji, bez lékařské pomoci by byl jeho život bezprostředně ohrožen.

Březnové tragédii v Uherském Hradišti předcházela rozepře mezi Blažkem a jeho družkou, která se stala poslední únorový den. Muž tehdy zřejmě po pití alkoholu nezvládl emoce a napadl ji. Podle policistů žena utrpěla otřes mozku, zhmoždění obličeje, hrudníku a páteře, a navíc jí druh ukousl první článek palce na ruce. Věcí se nyní zabývá Okresní soud v Uherském Hradišti.

Obžalovaný, který naposledy pracoval jako zámečník a svářeč, byl v minulosti již více než desetkrát soudně trestán pro majetkovou i násilnou trestnou činnost, jako jsou například loupež či ublížení na zdraví. Recidivista si poslední z nepodmíněných trestů odpykal ve věznici s ostrahou, propuštěn byl v únoru 2005. Rozvedený Blažek strávil ve věznicích již téměř 13 let.

Přečtěte si také:

Vrahovi ze Slovácka hrozí 15 let vězení či výjimečný trest

Nejdříve ukousl ženě prst, za pár dnů podle obžaloby vraždil