„Veškerou asistenční a zdravotní službu jim po dobu velehradského setkání zajištovalo 75 dobrovolných asistentů a asistentek Maltézské pomoci Olomouc," uvedl její ředitel Michal Umlauf.

V 16 hodin se vozíčkáři zúčastnili v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje poutní mše svaté pro zdravotně postižené a pěší poutníky, kteří v průběhu týdne putovali na Velehrad ze Svatého Kopečku u Olomouce, ze Slovenské Trnavy a Malacek, ze Svatého Antonínka, ze Žarošic – Lovčic a z Mladé Boleslavi.

Po mši svaté se vozíčkáři přesunuli na nádvoří u velehradské základní školy, kde byl pro ně připraven komponovaný pořad, který slovem skloubila Marcela Kořenková, jedna z prvních členek Maltézské pomoci v Olomouci.

„Vítám vás v kraji, kde se snoubí valašská pracovitost, s hanáckou rozvážností a slováckým temperamentem. V kraji, kde jsou přátelští a pohostinní lidé dobré vůle, mezi něž jste dnes přijeli," řekl úvodem své promluvy k vozíčkářům hejtman Zlínského," kraje Stanislav Mišák. Popřál lidem s hendikepem, aby si té dobré vůle užili na Velehradě co nejvíce, aby ji dokázali přenést na ty mocné tohoto světa, aby i oni měli tu dobrou vůli a zachovali nám Evropu a svět bez válek.

Vozíčkáře přišel pozdravit také zpěvák slovenské hudební skupiny Igor Timko a řada dalších hostů. O dobrou pohodu se postarala cimbálová muzika Pentla.

„Vozíčkářům hrajeme už pojedenácté pro dobro věci a také proto, že někdo musí konkurovat tomu velkému pódiu na Večeru lidí dobré vůle," řekl s pousmáním vedoucí cimbálovky Aleš Kropáč.