Protože jejich několikahodinové vaření v měděném kotli za poctivého míchání kotulkou, aby se švestky nepřipálily, začalo být v dědině poněkud pozapomenuté, přišel v roce 1997 někdejší břestecký kronikář František Malík s nápadem uspořádat akci s názvem Chvála trnce. Při ní se lidé dozvěděli, jak uchovat na zimu případné přebytky úrody švestek, přeměněných v povidla černá jako noc, sladká jako med, voňavá a hustá. Jimi hospodyně plní buchty, vaří z nich omáčku nebo je namažou na chleba.

„Pouze jednou jsme od roku 1997 povidla nevařili. Nebylo totiž z čeho, protože se švestky neurodily. Letos se pod tím modrý ovocem větve prohýbají až k zemi,“ neskrýval radost František Malík, duchovní otec obnoveného vaření povidel. Ale také zakladatel někdejšího Klubu komunální kultury Břestek, strojní inženýr ve výslužbě a spisovatel, který už napsal deset knih z historie obce na úpatí Chřibů.

Při 21. ročníku břesteckého vaření trnek pokřtili slivovicí zbrusu novou Malíkovu knihu, která nese název O břesteckých pokrývačích, kmotři Jindřich Krušina, starosta obce, předseda SUT Květoslav Trávníček a bývalý dlouholetý knihovník Jaroslav Dvouletý. „Knihu jsem začal psát před 25 lety. Postupně jsem si na diktafon zaznamenával rozhovory s břesteckými pokrývači. V roce 1995 třeba s mým tátou, který se jako pokrývač vydal ve šlépějích svého otce i dědy. Řemeslo se v naší rodině dědilo z generace na generaci. Nevím, proč mě naši nedali na pokrývače,“ zamýšlel se s úsměvem autor knihy.

Tu si pouze při slavnostním křtu mohli lidé zakoupit s výraznou slevou. V improvizované autogramiádě si ji mohli nechat autorem podepsat. Dech návštěvníkům akce zrychlila muzikou k tanci a poslechu hudební skupina Nafurt z Tupes.

V břesteckém sportovním areálu, který se na několik hodin proměnil v ráj milovníků slivovice, povidel, trnkových omáček či metyjí s trnkami a mákem, nechyběl suchý trnkový kmen, z něhož za desetikačku nakapalo do štamprličky několik kapek domácí slivovice.

„Každý z členů SUT Břestek přinesl ve čtvrtek vědro švestek, společně jsme je zbavili pecek a já si v pátek 120 kilo modrého ovoce doma rozvařil, aby dnes lidé nemuseli na lízačku a povidla dlouho čekat,“ svěřil se František Malík.

Povidlový řez● 10 dkg mletého cukru ● 10 dkg másla ● 1 vejce ● 20 dkg hladké mouky ● ½ prášku do pečiva

Ořechová směs: ● 5 bílků ušleháme ● přidáme 20 dkg krupicového cukru a 15 dkg nastrouhaných ořechů. Vše zpracujeme, rozválíme, dáme na vymaštěný plech, potřeme povidly a ořechovou směsí a pečeme při 180–200 °C. Vychladlý řez znovu potřeme povidly, přidáme máslovou nádivku dle vlastních zkušeností a čokoládu.