„Na Krajský soud v Brně byl podaný návrh na soudní přezkum voleb. Krajský soud v Brně 10. října vyzval Městský úřad Uherský Brod, aby doplnil požadované informace a předal soudu kompletní volební dokumentaci týkající se voleb do zastupitelstva města. Poslali jsme veškeré podklady, které si soud vyžádal. Ustavující zasedání zastupitelstva města může starosta svolat až po rozhodnutí soudu,“ sdělil tajemník Městského úřadu v Uherském Brodě Kamil Válek.

Patrik Kunčar podle svých slov uvedl soudu zhruba desítku důvodů, proč přezkoumání požaduje.

„Mezi těmi nejdůležitějšími je upozornění na náročnost letošního sčítání volebních hlasů v Uherském Brodě, zejména v souvislosti s tím, že těsně před volbami odstoupili tři kandidáti ze tří kandidátek. Už je ale nešlo škrtnout a nahradit na volebních lístcích. Bylo to uvedeno jen na nástěnkách ve volebních místnostech a málokdo to četl. Přestože okrskové volební komise byly poučené a proškolené, víme že u mnohých z nich se vedly dohady, jak se ty hlasy mají správně počítat,“ osvětlil Deníku Patrik Kunčar své důvody návrhu soudního přezkumu.

Jeho podnět k soudu směřuje za výše uvedených okolností k jistotě přepočtu volebních hlasů.

„Chtěl bych mít jistotu, že jsou ty hlasy sečteny správně už kvůli tomu, že se doktorka Poláková dostala do zastupitelstva jako předposlední a těch hlasů příliš neměla a chybělo málo, aby se tam nedostala vůbec. Proto tedy, když už bude zvolena starostkou, tak aby byla zvolena právoplatně za situace, že ty hlasy byly opravdu v pořádku,“ doplnil Patrik Kunčar.

S jeho argumentací však nesouhlasí lídr kandidátky Vstřícnost, slušnost, komunikace Ladislav Kryštof.

„Hlavní důvod uvádí, že není možné, aby úspěšný patnáctiletý místostarosta dostal méně hlasů, jako neznámá učitelka z gymnázia… k tomu není co sdělit. Pak že komise mohla přehlédnout, že ty tři odstoupivší tři kandidáty na těch osmnáctých příčkách skončili… Tím prokázal jen naprostou neznalost sčítání hlasů v rámci komunálních voleb,“ řekl Deníku Ladislav Kryštof.