Předsedkyní volební komise se stala nejmladší ze čtveřice, 23letá dcera starostky Terezie Vaculíková. K ruce má 38letou zapisovatelku Kateřinu z Vážan, čerstvou sílu na hostějovské radnici, kam nastoupila na částečný úvazek jako účetní. Další komisařkou je 48letá Renata z Otrokovic, hostějovská chalupářka, jež ale ze 40 kilometrů vzdáleného města jezdí do Hostějova každý týden. Komisi doplňuje paní Květa, která je ve svých 65 letech už zkušenou členkou volební komise.

„Prvního voliče jsme tu přivítaly krátce po 14. hodině. Pak dorazila nejmladší 20letá volička a několik minut po ní nejstarší 90letý volič. Během pátku vložilo svůj hlas do urny 13 ze 36 oprávněných voličů, tedy zhruba jejich jedna třetina,“ vypočítává Terezie Vaculíková.

Ta není v čele volební komise poprvé. Premiérově si vylosovala pozici předsedkyně jako gymnazistka ve svých 18. letech při komunálních volbách v roce 2014. Nyní je šéfkou volební komise coby vysokoškolačka, studující medicínu na Masarykově univerzitě v Brně. „Původně jsem si myslela, že se budu ve volných chvílích u voleb učit. Zatím jsem se ale k tomu nedostala. Jak jsme tady všechny ženské, pořád se máme o čem bavit a co probírat,“ přibližuje Terezie Vaculíková pohodu, která mezi komisařkami vládne.