K nim patří na slovo vzatý vinařský odborník, třiasedmdesátiletý Vojtěch Luža z Velehradu, který byl v sobotu garantem Valentýnské výstavy vín v Kudlovicích, prvního koštu vinných moků v letošním roku na Slovácku.

Když se Vojtěcha Luži zeptáte, komu vděčí za to, že se stal pěstitelem révy vinné a výrobcem hroznového moku, bez váhání řekne: „Vztah k pěstování vinné révy a výrobě vína z ní mám po svých prarodičích a rodičích." Nejlépe tím Vojtěch ocenil, že od svých předků převzal pevný základ pěstování révy i výroby vína, ale také morální vklad, cennější nad vysokou sumu peněz. „Kořeny rodinného vinařství sahají do Velkých Bílovic. Tatínek mé maminky byl nadšeným vinařem. Když se pak maminka provdala za mého tatínka na Modrou, jejím velkým přáním bylo, vysadit si vinici. Její tužba se jí bezezbytku naplnila," vzpomíná Luža. S pousmáním se svěří, že už jako kluk školou povinný si mohl ve sklepě svého staříčka v Bílovicích občas olíznout trochu vína.

Související V Kudlovicích koštovali víno s láskou

„Na vinici v Modré jsem musel i se svými dvěmi sestrami od dětství pracovat. To utvářelo můj vztah k vinařství. Když jsem dospěl, pojal jsem za ženu Marii Maňáskovou z Kudlovic, jejíž tatínek Jan byl velice zkušený a uznávaný vinař a včelař," poodhaluje rodinného koníčka velehradský vinař. Svůj první vinohrad si vysadil před šestačtyřiceti lety, kdy začal samostatně vinařit, ačkoliv degustovat vína začal už ve svých osmnácti letech. „Pěknou řádku let jsem čtyřikrát až pětkrát za sezonu koštů garantem výstav vinných moků na Uherskohradišťsku," svěřuje se Luža a poodhaluje svoji filozofii o tom, co by měl vědět o víně každý jeho degustátor.

„Měl by mít vědomosti o tom, jaká má být barva a čirost vína, jak má vonět po té či oné odrůdě, ale jak má také chutnat. Na chuť vína může mít každý hodnotitel svůj názor. Proti gustu žádný dyšputát," glosuje ostřílený degustátor. Podotkne ale, že pokud je chuť vína čistá, pak musí vinný mok chutnat každému.

„K tomu, aby vinař získal nějaké vědomosti, zkušenost a schopnosti víno hodnotit, k tomu by měl svoji pusu cvičit, k tomu by se měl degustátor takzvaně propít," řekne bez jakýchkoliv okolků Luža. Dává k dobru, že budoucí degustátor by měl chutnat svoje i cizí vína s dobrými kamarády, kteří se ke každému vzorku vyjádří, všecko nechválí, ale objektivně řeknou na ochutnaný vzorek svůj názor.

„Celý svůj život se učím vínu rozumět a učí se tomu každý čtvrtek i třináct členů našeho spolku Veligradvín při tradičním zimním ochutnávání a degustačním cvičení, které zahrnuje osm koštů. V současné době běží jeho patnáctý ročník," dodal nadšeně Vojtěch Luža.