„Vadí nám, že ze školy odešla třetina učitelů, a třiadvacet dětí. Škola stále nemá školskou radu, kterou se nedaří sestavit. Zpráva totiž nebyla zpracována objektivně. Specialisté při své prověrce například odmítli vyslechnout pedagogy, kteří kvůli sporům ve škole odešli. Naopak ale zohlednili vyjádření bývalých učitelů, kteří podporují paní ředitelku,“ uvedl své důvody člen rodičovského sdružení Aleš Cimala.

Stížnost zaslali rodiče už v červnu tohoto roku. Na odpověď ale stále čekají. Stížnost předali také Krajskému úřadu Zlín, úředníci jim však odpověděli, že věc nespadá do jejich kompetence. „Kraj ale poskytuje prostředky na výchovu a vzdělávání učitelů, takže jisté možnosti mají pracovníci úřadu také,“ míní Cimala, které je jedním z rodičů, kteří své děti z vlčnovské školy odhlásili..

Starosta Vlčnova se chce v budoucnu veřejných komentářů na téma „škola“ vyvarovat. „Pokud se týká mého aktuálního postoje vůči situace ve škole, pak mohu říct, že jsem příjemně překvapen programem volnočasových a dalších aktivit, který radě obce, zastupitelům i rodičům předložila ředitelka školy Jana Geržová. Otázku týkající se odchodů či výměny učitelů a odchodu některých dětí ze školy, nechci komentovat. Případní stěžovatelé ale mohou své výtky sdělit školské inspekci a požádat o další šetření,“ vzkázal na adresu nespokojenců první muž vlčnovské radnice.

Vlčnovská „školní kauza“ vyvolala i bouřlivou debatu na webových stránkách Sdružení školy Vlčnov. Autor příspěvku, který se podepsal jako Vl. Kovář starostovi píše: „Vážený pane starosto, jste moudrý člověk,proto sám dobře víte, že největší podíl viny na kauze vlčnovská škola nesete Vy sám. Hrál jste na dvě strany což se Vám nyní vrátilo. Ps.Dle mého názoru jste nadržoval více vedení Z.š.dnes už rozšířenému vedení.“

Ředitelka školy Jana Geržová tvrdí, zástupci školy se žádné diskuzi nebrání. „V současné době se několik učitelů, včetně vedení školy, stalo členy sdružení. Vyjádřili jsme tím snahu o spolupráci. Na valné hromadě sdružení, na níž jsem byla přítomna, se kritika inspekční zprávy neprojednávála. Na můj postoj ke zprávě se mě nikdo neptal. Vedení školy se všemi pedagogy připravilo řadu námětů pro vzájemnou spolupráci,“ sdělila Geržová.

Zástupci školské inspekce už rozhodli, že se Vlčnov stane opět jejich zastávkou. „Do vlčnovské školy se vypravíme v listopadu. Reagujeme tak na připomínky vůči výsledné zprávě naší inspekce. Tentokrát se ale prověrky nebudou účastnit komisaři zlínského inspektorátu, abychom vyloučili názory o jejich podjatosti,“ sdělil mluvčí České školní inspekce Libor Vacek.