Obě se také účastnily představení krále v sobotu 25. ledna, kdy se vůbec poprvé oblékly do ženských krojů. Musely si je však vypůjčit. Vlastní totiž pouze dětské, které už leží zabalené a schované pro další generace dětí v rodině ve skříni.

„Na základní škole jsme chodily do folklorního souboru," vzpomíná Dominika a její sestra Klára dodává, že také hrály na zobcové flétny. Největším fanouškem dvojčat byl tehdy jejich děda František Vozár. „Dědeček těžce nesl, když jsme přešly na street dance a na soubor jsme neměly čas. Zvykl si ale," přiznávají s úsměvem. Sehnat dnes ve Vlčnově k zapůjčení ženské kroje s čižmami není snadné a ještě složitější to je, pokud potřebujete rovnou kroje dva. Díky tetě dvojčat Marii Zemkové, se to ale podařilo. Před tím, než Dominiku s Klárou oblékly, byla důležitá samotná příprava krojů. „Trvá to tak týdeň," upřesňuje Marie Zemková. Na mysli má mimo jiné i škrobení rukávců, spodních sukní a obojků. „Používám na to kukuřičný škrob," prozrazuje teta dvojčat. Sobotní oblékání se pak stává finální částí krojové anabáze. „Je těžký," postěžuje si na oko Klárka. „A je v něm horko," doplňuje ji Dominika. V jejich tvářích je však možné postřehnout nadšení z toho, jak jim kroje sluší.

V doprovodu krále jel před 25 lety také otec dvojčat Milan. Bylo to v roce 1989 a i on měl mimo jiné za úkol při jízdě vyvolávat. „Tenkrát to bylo hodně zajímavé, vymyslel jsem vyvolávky na příslušníka SNB. Málem mě to stálo celou jízdu králů a kárné řízení k tomu. Vše ale naštěstí dobře dopadlo, když dav diváků a návštěvníků onoho příslušníka uklidnil," vzpomíná dnes dvaačtyřicetiletý pyšný tatínek dvojčat. A na co se Dominika a Klára Vozárovy těší při letošní jízdě králů nejvíc? „Na to, jakou bude mít radost náš děda," usmívají se obě.