Výměna třídnictví vedla k napětí mezi vedením školy a kantorkou. Výpověď učitelky zvedla vlnu emocí v celé obci

Do sporů zasáhlo i Občanské sdružení rodičů při základní a mateřské škole ve Vlčnově v čele s předsedou Alešem Cimalou. „Vedení jedné z tříd se na pokyn ředitelky školy ujala učitelka Alena Zemková, která do té doby měla na starosti jinou třídu. Paní učitelka v ní ale setrvat nechtěla. Možnost vrátit se do té původní jí ale vedení školy nedalo, a tak se rozhodla odejít,“ osvětlil spor Cimala. Členové občanského sdružení a rodiče žáků sepsali petici na podporu Aleny Zemkové. „Petici obdrželo zastupitelstvo, které však nemá pravomoc na obsazení personálu školy cokoliv změnit. Domnívám se, že za stávající situací může stát někdo, kdo usiluje o obsazení místa ve vedení školy nebo sleduje jiné osobní zájmy. Paní učitelka chce ze školy odejít koncem letošního prosince. Chci věřit, že si své stanovisko rozmyslí a všechno skončí smírem,“ doufá starosta Vlčnova Jan Pijáček.

Podobný názor zastává také jedna z iniciátorek petice Bohdana Šobáňová. „S paní učitelkou máme jenom ty dobré zkušenosti a byli bychom opravdu velmi rádi, kdyby ve škole zůstala,“ poznamenala Šobáňová.

Pedagožce nabídla šanci i ředitelka školy Jana Geržová. „Podle iniciátorů petice jsem neměla výpověď paní učitelky Zemkové přijmout. Respektuji ale znění zákoníku práce a podle něj má každý svobodnou volbu na odchod ze zaměstnání. Žádala jsem ji, aby školu neopouštěla s tím, že vlčnovská škola přijde o kvalitní pedagožku,“ krčila bezradně rameny Geržová.

Učitelka Alena Zemková ale odmítla vzniklou situaci jakkoliv komentovat. „Podala jsem výpověď. K podobnému kroku sáhnou denně stovky lidí. Nevidím žádný důvod, proč by se měl právě můj odchod z vlčnovské školy probírat,“ odpověděla včera na dotaz redaktora Slováckého deníku Zemková.