Ačkoliv tamní svatojakubské hody vzhledem ke každoroční jízdě králů nemají klasický charakter, tak jako v okolních obcích, a hodovou chasu byste po Vlčnově marně hledali, Hodové zpívání ve Vlčnovských búdách je jedním z dnes již tradičních programů, připomínající místním svátek patrona vlčnovského kostela.

„Když jsme chtěli v minulosti vytvořit na hody nějaký pořad s přidanou hodnotou, rozhodli jsme se zasadit zpívání lidových písní k vlčnovským búdám. Ptáte se proč? Lidová písnička přece nevznikala v kanceláři či u počítače, ale při práci a v přírodě. Jejich zpívání v okolí Vlčnovských búd je tak symbolicky jejich navrácením do míst, kde dříve vznikaly,“ popsal radní Zlínského kraje a bývalý starosta Vlčnova Jan Pijáček.

Mezi hosty hodového zpívání se pak kromě něj objevila i populární herečka Eva Jozefíková, která ve Vlčnově vyrůstala. Společně s dalšími návštěvníky si pak mohli poslechnout zpěv Mužského sboru z Vlčnova, Vlčnovských búdových umělkyň či Smíšeného sboru Horněmčané za doprovodu cimbálové muziky Litera.

V zámeckém parku v Bílovicích se pod taktovkou místních hasičů uskutečnil už čtvrtý ročník Pivních slavností.
Pivní slavnosti v Bílovicích nabídly osmnáct speciálů