Hřiště se sedmadvaceti jamkami bude stát pod lesem mezi vlčnovskými búdami a Havřicemi. Území však tvoří stovky soukromých parcel. Ty se společnost Promabyt z Veselí nad Moravou, která je investorem, rozhodla od majitelů odkoupit, směnit či pronajmout. „Získávání pozemků zatím probíhá dobře. Máme už téměř 50 hektarů. Dohodli jsme se i s Vlčnovskou zemědělskou na ukončení hospodářské činnosti na pozemcích, které pak budou volné. Vsadili jsme na korektnost místních,“ uvedl zástupce společnosti Stanislav Knotek.

Nabízená cena asi deseti korun za metr čtvereční se některým vlastníkům parcel nelíbí. Hodnota půdy ale podle vlčnovského starosty Jana Pijáčka takové ceny zdaleka nedosahuje. „Úrodnost půdy je v dané lokalitě špatná. Zemědělci by byli ochotní zaplatit maximálně dvě koruny a padesát haléřů za metr čtvereční. Myslím, že nabízená cena je velmi solidní,“ upozornil Pijáček.

Záměr na výstavbu podpořili i zástupci Uherského Brodu. Hřiště má plynule navazovat na vinohrady a vlčnovské búdy. Krajině by mělo vrátit původní ráz s remízky, typickými dřevinami i pásy vinic.

„Klubovna, restaurace, ubytovna či golfová prodejna by měly odpovídat lidové architektuře. Vyrůst by měla i kaplička zasvěcená patronu vinohradníků,“ řekl Knotek.

Kromě zvýšení turistického ruchu a rozvoje podnikání nabídne areál i pracovní příležitosti při stavbě a provozu hřiště. Uleví se i brodskému rozpočtu. „Společnost chce na vlastní náklady postavit převážnou část plánované cyklostezky z Havřic do Vlčnova. Hodně nám tím ulehčí. Upravené golfové hřiště navíc příjemně dotvoří okolí stezky,“ pochvaloval si brodský místostarosta Pavel Josefík.

Přípravné práce by mohly začít už v druhé polovině příštího roku. Náklady si ale ještě nikdo netroufá odhadovat. „Vzhledem k tomu, že ještě není hotová seriózní projektová dokumentace, není možné částku odhadnout. Určitě se ale bude jednat o desítky milionů korun,“ dodal Knotek.

Hřiště bude sloužit zejména na rekreační golf. Vznikne i mládežnická akademie. Parametry hracích ploch budou vhodné i pro pořádání oficiálních soutěží.