Oblíbený závod, který hostila Vlčková na Zlínsku letos poosmé, odstartoval krátce po čtrnácté hodině slavný jezdec na historickém kole Josef Zimovčák.

Ten se minulý týden vrátil do České republiky z dva tisíce osm set kilometrů dlouhého cyklistického výletu po celé Evropě, který absolvoval na vysokém kole. „Obdivoval jsem tady ty borce a pak ty, co vytahovali kola z vody, protože byla pěkně studená,“ řekl Zimovčák.

Vítězem Vlčkovské lávky se letos stal Petr Zbranek z Kašavy. „Ujel pětatřicet metrů,“ uvedla Marie Mikulcová ze Spolku kulturního vyžití ve Vlčkové.

Stejnou délku urazila nad hladinou vlčkovského rybníka také třináctiletá Lucie Bartíková, která byla zároveň nejmladší účastnicí. Soutěže se zúčastnila už potřetí. „Ze začátku jsem měla strach. Nejtěžší to bylo na konci lávky v těch gumách,“ poznamenala Lucie.

O tři metry méně pak stačily Pavlu Mašaňovi z Fryštáku k získání třetího místa.

Nejstarším závodníkem se stal sedmdesátiletý Lubomír Šenkýř ze Zlína, jehož jízda po lávce měřila třináct a půl metru. „Jel jsem tady poprvé. Vůbec jsem netrénoval, je to jen recese. Chlapi mě hecovali. Překvapilo mě, že ta voda byla příjemně teplá,“ usmál se.