Podle starostky Vizovic Aleny Hanákové však dopravní omezení o víkendu nebudou tak rozsáhlá jako při červnovém festivalu Masters of Rock.

Od pátečního rána až do nedělního večera tak bude například zcela uzavřená ulice Štěpská, a to z důvodu konání jarmarku tradičních řemesel. „Během festivalu bude rovněž platit zákaz stání v Tyršově ulici, protože v této ulici musí být zajištěný volný průjezd autům dovážejícím knedlíky do soutěže,“ vysvětlila starostka Hanáková. Do ulice Nádražní se pak o víkendu dostanou pouze řidiči se speciálním povolením. „Tento úsek je určený jako vjezd pro účinkující a provozovatele stánků,“ vysvětlila spolumajitelka pořádající Agentury Publikum Eva Jurásková.

Rovněž auta projíždějící o víkendu městem si musí dávat pozor. „Na silnici I/49 bude kvůli bezpečnosti chodců snížena maximální povolená rychlost na padesát kilometrů v hodině,“ doplnil ředitel vizovických technických služeb Alois Pavlůsek.

Organizátoři festivalu mysleli i na účastníky, kteří do města přijedou vlastními vozy. „Auta mohou lidé bezplatně zaparkovat na tábořišti u svých stanů.

Hlídané a zpoplatněné parkoviště pak bude v areálu Dřevoskladu u vlakového nádraží,“ řekla Eva Jurásková. Podle ní však bude mnohem jednodušší přijet do Vizovic vlakem, a vyhnout se tak případným problémům s parkováním. „Všechny pravidelné spoje na trati Otrokovice – Zlín – Vizovice budou od pátku od jedenácti hodin až do neděle výrazně posíleny. Před začátkem Trnkobraní a po skončení nedělního programu budou nasazeny i mimořádné spoje,“ doplnila organizátorka.

Na plynulost dopravy a provozu budou dohlížet i policejní hlídky.

„I když se tato akce neřadí ke krizovým, připravujeme mimořádná bezpečnostní opatření. Na místě budou posílené oddíly kriminální, hlídkové i jízdní policie,“ uzavřela mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Hana Trčková