Silný vítr, který doprovázelo krupobití už od soboty 1. března dopoledne naplno zaměstnává hasiče Zlínského kraje. Podle mluvčího krajských hasičů Ivo Mitáčka od rána záchranáři zasahovali na více jak dvaceti místech zejména na území Zlínska a Uherskohradišťska.

„Vítr ničí dráty elektrického napětí, padají billboardy a stromy,“sdělil mluvčí. Mohutný strom rovněž spadl na rodinný dům dvou seniorů v Lukově na Zlínsku a uvěznila v něm dva seniory.

„Šlo o nejstarší obecní strom. Ten se zlomil a spadl na střechu. Jeho větvě zatarasily přístup do domu. Museli jsme doslova k domu prořezat. Naštěstí jsme zjistili, že se nikomu nic nestalo,“ konstatoval mluvčí. Dodal, že oběma starým obyvatelům nabídli svou pomoc místní obyvatelé obce.

Na Vsetínsku dosáhla řeka Bystřice už druhého stupně povodňové aktivity.

Vyvrácené stromy a poškozené elektrické vedení: to je výsledek bouřky a vichřice, které se v poledne 1. března přehnaly nad Kroměřížskem. Vyvrácené stromy omezovaly částečně dopravu v několika obcích.

„Jeden je u Morkovic směrem na Medlov, další v Chropyni směrem na Přerov a v Holešově před policejní ubytovnou,“ výjmenoval službu konající důstojník kroměřížské policie.Několikahodinová práce čekala i na hulínské elektrikáře, kteří museli spravovat elektrické vedení.

„Poškodil ho padající strom, který při pádu strhl dráty,“ vysvětlil zasahující elektrikář.Podle vyjádření operačního důstojníka během bouřky neměli hlášenou žádnou dopravní nehodu.

Situace na uherskohradišťsku se uklidňuje, větší škody však hlásí ze sousedního hodonínského regionu, z Moravského Písku (viz fotogalerii)