Slováckému deníku pak přiznali, nakolik je tato důvěra překvapila, a na co se chtějí „zastupitelsky" zaměřit.

„Samozřejmě mě to těší. V krajském zastupitelstvu chci především prosadit stabilizaci personálu v uherskohradišťské nemocnici a například i efektivní a účelné investice do krajských projektů," poznamenal Ludvík Hovorka.

Spokojenost s výsledky voleb i svými preferenčními hlasy netajil ani starosta Strání Ondřej Benešík (KDU-ČSL). „Nečekal jsem tak dobrý výsledek. Je to pro mě velkým povzbuzením. V krajské politice se zaměřím například na rozvoj cestovního ruchu, podporu kulturního dění a tradic Slovácka, víceleté financování sociálních služeb, stabilizaci zdravotnictví a také třeba na výstavbu a způsob využití průmyslové zóny v Holešově," předestřel své plány Benešík.

S přízní voličů je spokojen také Petr Gazdík (TOP 09 + STAN), už ale ne tolik s výsledky voleb. „Dokážu pochopit, že lidé jsou současnou vládou a také korupčními skandály velmi roztrpčeni, nicméně znovu preferovat komunisty je velkou chybou. Tímto způsobem se vracet k historii, která pro republiku nebyla žádným vítězstvím, je špatné. I přesto si moje strana oproti minulým volbám o něco polepšila, takže ve výsledku jsem spokojený. A toho, že mi voliči dali tolik hlasů, si velmi vážím," podotkl Gazdík.

Porážku na celé čáře, na níž se však údajně podepsalo víc faktorů, přiznal lídr ODS ve Zlínském kraji Libor Lukáš.

„Co k tomu říct? Takto to je a našich pět mandátů je samozřejmě málo na to, abychom mohli dál cokoliv významně ovlivňovat. Nicméně mě ale strašně moc těší, že na Slovácku mě voliči, snad můžu říct že, mají rádi," řekl Slováckému deníku Libor Lukáš. Naznačil také, že se chce i nadále angažovat v oblasti dopravy. „Porážka jasná. Každopádně se nenacházím v žádné kocovině a snažím se z toho vyhrabat, být důvěryhodnější. Z politiky neodcházím a jsem ochoten nabídnout své služby, jakmile po nich bude poptávka a snažit se, aby po nich poptávka byla," naznačil Libor Lukáš, jenž hodlá svou politickou odpovědnost za prohru ODS v kraji řešit až na nadcházejícím stranickém kongresu. „Pokud bych cítil, že jsem žábou na prameni, nebo má osoba nemá podporu, nebudu bránit jiným lidem, aby dělali tuto práci, nicméně v této chvíli nejsem pro žádná gesta či revoluční prohlášení. Určitě se o tom budeme bavit na stranické půdě, nikoliv prostřednictvím médií," naznačil současný náměstek hejtmana Zlínského kraje.