Za teplého a slunečného počasí měli rybáři o dobrou zábavu postaráno.

„Ani se mně nechce vzpomínat na 11. ročník jarních závodů. Tehdy bylo chladné a větrné počasí, dokonce i zapršelo,“ zavzpomínal na jarní klání rybářů v roce 2014 Ladislav Zapletal, předseda kostelanských rybářů. Ti hospodaří na 6,6 hektarech vodních ploch v revírech Přední a Zadní Kopaná a Tůně.

„V průběhu závodu mohli rybáři lovit všechny druhy ryb, kromě těch dravých. Ty jsou hájeny. Před závodem jsme do revíru Přední Kopaná dovezli z Vysočiny sedm centrů mírových ryb. Pokud některá z nich skončila rybářům na háčku, mohl si ji odnést domů,“ informoval předseda kostelanských rybářů.

Jednašedesáticentimetrového kapra, který měl hodně přes míru, si ale domů neodnesl Petr Juřík, rybařící 36 let.

„Já ryby nejím, takže kapříka pustím zpět do rybníka. Třeba ho z něj vytáhnu příští rok,“ řekl s pousmáním rybář.

Řada rybářů došla při závodech uspokojení, ale byli i tací, kteří za sedm hodin neviděli ani šupinu.

Vítězem rybářského klání se stal Radek Trnčák ze Zlechova. Tomu na háčku uvízl kapr o délce 69 cm, kterého ale pustil zpět do vody. Domů si však odnesl nový rybářský prut a naviják. Druhé místo patřilo Marku Šipkovi z Babic a třetí domácímu rybáři Přemyslu Bartošíkovi.

Největšího amura, 57 cm, ulovil Petra Farkaš z Hroznové Lhoty, nejdelšího úhoře, 68 cm, Daniel Přikryl a nevětší lín skončil na udici kostelanskému Pavlu Taťákovi.