Obě medaile z únorové soutěže „Golems hand" v Brně, stejně jako stříbro z mezinárodní soutěže v Tvrdonicích, jsou tak satisfakcí za úsilí, které svému koníčku mladík věnuje. Během své krátké kariéry se zúčastnil čtyř soutěží, ze kterých si přivezl šest medailí. A přitom, jak sám uvádí, dříve tomu bývalo jinak. „Ještě na základní škole mě všichni přetáhli a byli ve většině věcí silnější," vzpomíná na své dětství úspěšný sportovec.

V posledních letech se začal věnovat kickboxu a právě tam mu došlo, že je dobrý na páku. „V dubnu 2013 jsem v hluckém klubu absolvoval první dva tréninky a vzápětí jsem dostal nabídku zúčastnit se mistrovství republiky, kde jsem ihned vybojoval bronz na levou ruku," popisuje své sportovní začátky v páce Václav Vaculovič. Následovala říjnová soutěž v Opavě, odkud si už přivezl na každou ruku jednu zlatou medaili.

„Brněnský Golems hand patří prozatím mezi mé vrcholy, je to naše vůbec nejprestižnější soutěž, o to víc mě zisk dvou zlatých těší," přibližuje význam svého úspěchu mladík. Naposledy se 7. a 8. března zúčastnil mezinárodního podujetí Junior Visegrad Grand Prix v Tvrdonicích, kde získal stříbro na levou ruku ve své kategorii do 18 let. Soutěž byla podle něj důležitá i v tom směru, že nominuje závodníky do národní reprezentace. „Ve své kategorii jsem byl z českých závodníků vždy nejlepší, tak by to snad mohlo vyjít," věří v úspěch pákař, který bližší informace o nominacích doposud nedostal. I tak ale už zvažuje svou další budoucnost v armwrestlingu.

„Nejspíš se pokusím během následujícího období shodit mých 110 kilogramů pod stovku, protože jakmile dosáhnu plnoletosti, postoupím do kategorie mužů nad 100 kilo a tam zatím vidím své šance velmi mizivě," dodává s úsměvem Václav Vaculovič, který jako správný sportovec samozřejmě sledoval i zimní olympiádu. „Velice by mě potěšilo, kdyby se jednou stala olympijským sportem také páka," uzavírá své povídání mladík ze Stříbrnic.