Odstartovalo jej předtančení standardních tanců duo ve složení Matěj Krajča ze Sušic a Kristýna Macková z Modré, studentů Střední umělecko-průmyslové školy Uherské Hradiště.

Vlastnímu plesu předcházely už několik měsíců velké přípravy, do kterých se všichni obyvatelé Vincentina aktivně zapojili.

„Cílem plesového setkání bylo, aby naši obyvatelé zažili tu jeho pravou atmosféru, která je běžně lidem na vesnicích a ve městech dostupná. My se sice každý rok s klienty zúčastňujeme různých plesů, ale jen s některými," oznámila vedoucí vincentinského domova Milena Marečková.

Příprava na premiérový ples byla podle ní veliká. Větraly se šatníky, sháněly se vhodné boty k tanci, halenky i košile a klientky domova dokonce zatoužily i po nových šatech.

Když sálem z reproduktorů zazněl valčík Johanna Strausse mladšího Na krásném modrém Dunaji, na taneční parket se moc obyvatel Vincentina nehrnulo.

Ale moderní hudba pak strhla k tanci každého, kdo byl na plese přítomen a ten se pak rozproudil silnou energií.

V průběhu tanečního zážitku následovalo losování 130 hodnotných cen, kterými ples podpořila řada sponzorů z regionu.

Každý dárek vykouzlil radost na tvářích obyvatel domova.

„Z čeho jsem měla obrovskou radost, a co mě dojalo, byla ta nádherná a vřelá plesová atmosféra. Smekám nejen před obyvateli Vincentina, ale i jeho zaměstnankyněmi. Ty tancovaly i s klienty na vozíčcích," vysekla jim poklonu pracovnice olomouckého arcibiskupství Jitka Seidlová.

„Obyvatelé našeho domova na plese zúročili, co se při tanečních hodinách, přednáškách o společenského chování a odívání několik týdnů učili," vychválila je Milena Marečková.

Svým svěřencům udělala ráno, v den konání plesu, instruktáž o plesovém odívání.