„Nejvíc bojujeme s vlastními zdroji vody, které máme velmi daleko, takže nejsme schopni si vyřešit závlahy. Pořád doufáme, že zaprší. Nicméně už teď máme asi o polovinu méně vody než tomu bylo ve stejnou dobu minulý rok,“ popsala problém Iva Šantavá enoložka a ředitelka střediska vinařství Blatel z Blatnice pod Svatým Antonínkem. Nejhorší je situace u nově vysázených vinic. Mladé výsadby, i přes omezené množství vody, v Blatelu zavlažovali a vysadili i plodiny do meziřadí. Ty by měly mimo jiné pomáhat zadržovat vodu.

Také polešovický vinař Jaroslav Vaďura nepřestává věřit, že déšť letos ještě přijde. Žádné opatření proti suchu zatím ve svém vinařství nechystá.

„Zima byla celkem slušná na srážky, takže réva tím teď netrpí, horší by to bylo, kdyby stále nepršelo,“ řekl Jaroslav Vaďura, podle kterého současné klima vinné révě spíš vyhovuje. V předchozích teplých dnech začaly vinohrady totiž už pěkně rašit.

„Je to hnusné a odporné,“ svérázně okomentoval suché počasí Zdeněk Habrovanský, vedoucí Šlechtitelské vinařské stanice v Polešovicích.

„Když chodím po vinohradech, poslouchám radio. Pořád tam slyším, jak bude krásně, že bude svítit sluníčko. To je prostě úplně jiný pohled na svět. Pro nás bude opravdu krásně až bude několik dní pršet,“ doplnil vinař. Se suchem se podle něj druží také větry. Na polešovických pláních fouká hodně a réva se tím ještě víc vysušuje.

„Naštěstí je to docela odolná plodina a zatím si sama najde vodu. Neovlivníme to, musíme s tím žít,“ dodal Zdeněk Habrovanský. Ten zároveň, stejně jako Iva Šantavá, vidí největší problém u nových výsadeb. V příštích dnech se vinař chystá révu vysazovat a počítá s tím, že bude muset sazenice pořádně zalít.

Sucho neohrožuje jen mladé vinice, ale promítá se i do kvality hroznů. V loňském roce se bezsrážkové a teplé počasí podepsalo zejména na nedostatku kyselin v bobulích při sběru.

„Dřív jsme listy vylamovali, teď jdeme opačnou cestou a nevylamujeme vůbec nic. Spíš necháváme listy záměrně kolem zóny hroznů, aby se nepřipalovaly. Pak právě dochází k úbytku kyselin a ke zvýšení obsahu hořkých látek. S tím jsme loni bojovali,“ uvedla enoložka Iva Šantavá.

Sběr navíc začal minulou sezonu, kvůli velkému teplu a rychlému dozrávání, extrémně brzy. Podobně by tomu mohlo být i letos. Vinařům z Polešovic to nevadí, alespoň budou mít v nabídce dřív burčák. Pro některé vinaře může být ale zpracování hroznů při vysokých letních teplotách komplikací.

„Bílé víno ideálně kvasí při patnácti až osmnácti stupních, kvašením teplota stoupá a bez řízené fermentace je obtížné mošt vůbec zchladit z počáteční teploty třiceti stupňů,“ popsal Jakub Matuštík ze společnosti Bílé Karpaty vinařství.