Prostřednictvím internetové stránky www.elwis.cz. Přihlášená vína musí být vyrobena z hroznů odrůd révy vinné s původem na území Česka ze sklizně roku 2022. Informovala o tom Ludmila Holíková z Agrární komory Uherské Hradiště a Zemědělského svazu Uherské Hradiště, jež jsou hlavními organizátory soutěže.

„Vzorky vín k degustaci se budou předávat v úterý 1. a ve středu 2. srpna od 7 do 17 hodin v místě sídla ve Svatoplukově ulici 346 v Uherském Hradišti. Senzorické hodnocení vzorků vín proběhne ve středu 9. srpna s odborným garantem Jakubem Šebestou,“ řekla Deníku Ludmila Holíková.

Kvůli potřebné obnově hráze je mimo provoz rybník Žabka ve Strání. Před opravou rybník vypustili a vylovili z něj všechny ryby; červen 2023
Oprava hráze připravila rybník Žabka o vodu i ryby. Straňany o místo ke koupání

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční při Vinařských slavnostech 19. srpna v Polešovicích za účasti významných hostů,“ upřesnila Ludmila Holíková.

Tam budou mít účastníci možnost v rámci bohatého kulturního programu ochutnat vína všech soutěžících, včetně bio vín a potravin ze Slovácka.

„Značkou TOP Víno Slovácka chceme upozornit na kvalitu vín vyrobených na území Slovácka ve Zlínském kraji a přilehlých obcích. Pro milovníky vín je tato značka zárukou kvality a pro vinaře oceněním jejich celoroční práce,“ dodala Ludmila Holíková.

Akce je spolufinancována z prostředků Zlínského kraje, koná se pod záštitou ministerstva zemědělství, hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše a jeho náměstkyně Hany Ančincové.