Předchozí
1 z 5
Další

Rekonstrukce mostu přes řeku Moravu v Hradišti

Velkým problémem může být oprava mostu přes řeku Moravu v Uherském Hradišti. Bude sice bez uzavírky i bez semaforů, ale v exponovaných časech ráno a odpoledne tam kvůli omezení rychlosti a průjezdu stavbou mohou vznikat kolony. „Práce na mostě budou probíhat po polovinách. Provoz bude veden v obou směrech v režimu 1+1 bez semaforů,“ poznamenala mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková s tím, že stavební práce začnou během letních prázdnin. Polovina mostu by měla být hotova do listopadu letošního roku. Rekonstrukce jeho druhé poloviny odstartuje příští rok během jara.

Obnova silnice mezi Jarošovem a Bílovicemi

Už na jaře začali rekonstruovat celkem pětikilometrový úsek silnice mezi Jarošovem a Bílovicemi. Hotovo by však mělo být až v roce 2026, a proto i letos v létě tam musejí řidiči osobních automobilů počítat se semaforovým omezením, zatímco nákladní doprava nad 7,5 tuny mezi Uherským Hradištěm a Zlínem bude kvůli této opravě odkláněna na objízdnou trasu. „V Uherském Hradišti na silnici I/55 do Kunovic, pak na silnici I/50 do Uherského Brodu, poté po silnicích II/495, III/49030 a II/490 do Biskupic a na silnici II/490 do Bohuslavic u Zlína,“ upřesnil ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Hrozba kolon ve Chřibech na I/50

Kolonám se od července do září skoro jistě nevyhnou šoféři na frekventované silnici I/50 ve Chřibech. V červenci a v srpnu to bude kvůli výměně jejího povrchu a kyvadlovému, semaforovému provozu nedaleko Střílek. Od srpna do září podle informací z ŘSD, mají měnit povrch vozovky na stejné silnici, jen na opačné straně pohoří, konkrétně u bistra Tramp. Také tam je nutno kalkulovat s prostoji kvůli čekání na semaforech.

Plánované opravy silnic II. a III. třídy

Plošné obnovy povrchů vozovek z dotace Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) budou podle ředitele ŘSZK Bronislava Malého dělány převážně v období od června do července letošního roku, některé z důvodu návaznosti na práce jiných investorů ještě i v pozdějších měsících tohoto roku. „Oprava vozovky mezi Vlčnovem a Dolním Němčím bude technologicky náročnější,“ upozornil Bronislav Malý.

Plán plošných oprav silnic II. a III. třídy v okrese Uherské Hradiště z peněz SFDI

Vlčnov - Dolní Němčí, III/4957, 3 642 metrů

Uherský Ostroh, II/495, 770 metrů

Březová - Nivnice, III/4983,III/4984, 1 333 metrů

Hluk - Boršice u Blatnice, III/4956,1 994 metrů

Ostrožská Lhota, III/4991, 954 metrů

Březová - Strání, III/4984, 1 940 metrů

Kunovice, II/439, 500 metrů