Pálení keramiky v papírové peci je sice náročné, ale dobrodružné. čtěte více Vypalování v papírové peci zabere čas (fotogalerie)

Krajské kolo soutěže v požárním sportu se v sobotu odehrálo v Uherském Hradišti. Na místním atletickém stadionu se ve třech disciplínách utkalo osm družstev v kategorii mužů a stejný počet ženských týmů. čtěte více Hasiči bojovali o krajský titul (video, fotogalerie)

Hlucké hody, které se v obci uskutečnily o uplynulém víkendu, doprovodilo setkání maléreček a jiných lidových umělců nazvané Malovaný dvůr. Jeho tématem byl lidový ornament. čtěte více V Hluku se věnovali lidovému ornamentu (fotogalerie)

Jedenáctidenní cyklistickou poutí po stopách českých světců, která včera skončila v Uherském Brodě, vzdala stovka jezdců na kolech poctu stému výročí založení Orla v České republice, ale také udělala něco pro své zdraví. Pořadatelem devítisetkilo­metrové cyklistické pouti, která vedla z Chebu přes Teplou, Nepomuk, Prachatice, Týn nad Vltavou, Želiv, Křižanov, Boskovice, Olomouc, Hostýn, Velehrad až do cíle v Uherském Brodě, pořádala uherskobrodská jednota Orla. čtěte více Cyklisté jeli devět set kilometrů po stopách světců (fotogalerie)

Lidové písně zněly v sobotním odpoledni areálem kudlovické chalupy u Strmenských. Folkloristé se tam sešli u příležitosti třetího ročníku akce s názvem Medové zpívání. čtěte více Medové zpívání rozeznělo Kudlovice (fotogalerie)

Řinčení mečů a burácivé válečné pokřiky se o uplynulém víkendu ozývaly z moderského archeoskanzenu. Uskutečnil se tam totiž historický festival Veligrad 2009. čtěte více Velkomoravané bojovali o hradiště (video, fotogalerie)

Když Petr Švancara už po pěti minutách hry poslal Slovácko do vedení, nejednomu fanouškovi blesklo hlavou, že to už tady dvakrát bylo, pokaždé to ale skončilo špatně. Tentokrát si ovšem modrobílí dali větší pozor a připravili tak z pohárové Evropy namlsané Olomouci první porážku v sezoně. čtěte více Švancara s Chmelíčkem opět řádili (fotogalerie)

Do hávu vzpomínek a lidových písní se v sobotu večer zahalil uherskoostrožský zámek. Na jeho nádvoří se uskutečnilo Ohlédnutí za Slováckým koštéřem. čtěte více Ostrožané vzpomínali na Slovácký koštéř (fotogalerie)

Těžkým zraněním osmadvacetiletého motorkáře skončila vážná dopravní havárie, k níž došlo v sobotu 8. srpna zhruba hodinu po poledni poblíž Bílovic čtěte více Motorkář skončil v příkopu, vážně se zranil

Kabina a motorový prostor nákladního vozu Tatra vzplanuly v pátek krátce po třetí hodině odpolední poblíž Strání. čtěte více U strání vzplanul nákladní automobil

Smrtí skončil v Kunovicích seskok jednatřicetiletého parašutisty z Ostravy. Neštěstí se událo v neděli 9. srpna kolem jedné hodiny odpoledne. čtěte více Parašutista zahynul, nezvládl manévr