„Vrata tržnice ale byla zavřená a nikde jsem nenašel ceduli s provozní dobou. Vypadá to, že provoz tam skončil úplně. Od kterého data tam ale tento stav panuje, vůbec netuším, delší dobu jsem tam nebyl. Je to docela škoda, bylo možné tam tam vybrat z velkého množství zboží a za rozumné ceny," netají své zklamání Rostislav Machala.

To, zda se tržnice vůbec ještě někdy otevře, zůstává tak trochu záhadou. Provozovatel plochy totiž s médii ani s uherskohradiš­ťskou radnicí nekomunikuje a není k zastižení na telefonních číslech ani v sídle firmy, která kromě opuštěné vietnamské tržnice na Palackého náměstí údajně vlastní i chátrající staré lázně. Oba objekty se tak pomalu ale jistě stávají „adepty" na problém Uherského Hradiště. S velkou pravděpodobností se tak přiřadí k dnes už legendární ostudě města, někdejší „totalitní" věznici, jejíž budoucnost se i přes snahu tamní radnice doposud nepodařilo vyřešit. „O tom, že je tržnice opuštěná, se dozvídám až od vás. Nicméně v obecné rovině vím, že vedení firmy, která vlastní tržnici i staré lázně, příliš s vedením města nekomunikuje a nemáme možnost jak je k tomu donutit. Obávám se, aby problém obou objektů neskončil ve stejné patové situaci jako bývalá věznice," okomentoval situaci hradišťský místostarosta Zdeněk Procházka.

Oslovení obyvatelé města by uvítali, kdyby počet podobných míst ve městě ubýval, a jejich nárůst nesou s nelibostí. „Centrum města je velmi pěkně opravené, ale některé stavby v přilehlých ulicích jsou katastrofou. Ostudné je, že návštěvníky města „vítá" nevzhledná, šedá věznice s opadanými zdmi a každý další podobný objekt jen kazí celkový vzhled města. Proč tyto objekty majitelé nesrovnají raději se zemí a plochu neprodají? Nechápu to. Vždyť stávající stav chátrajících staveb musí znamenat problém i pro ně samotné," míní Hradišťan Radek Zdráhala, který ale naopak přiznává, že případné trvalé uzavření vietnamské tržnice mu vadit nebude. „Podobné plochy se nachází prakticky v každém větším městě a nepůsobí nijak vábně. Tržnice mi chybět určitě nebude, vždyť vietnamští obchodníci v současné době stěhují své provozovny do vzhlednějších kamenných obchodů," míní Radek Zdráhala.